Маніпуляція. Арнольд Шварцнеггер «раптово» підтримав РФ

Владислав Герасименко - 30 Травня 2024 | 08:44

Російська пропаганда через фейки та маніпуляції намагається створити уявлення про підтримку РФ людьми в країнах Заходу. Так, Telegram-канали опублікував 3-хвилинне відеозвернення актора Арнольда Шварцнеггера, в якому той нібито висловив слова підтримки російській армії та Володимиру Путіну. Як було насправді розбиралися наші фактчекери.

Що сталося?

14 квітня 2024 Telegram-канал ««Лисичанск – колыбель Донбасса»» опублікував 3-хвилинне відеозвернення Арнольда Шварцнеггера, де той звертається до росіян зі словами підтримки Росії та Путіна. Більша частина промови складається зі спогадів Шварцнеггера про його дитинство, коли в 14 років він познайомився з радянським важкоатлетом Юрієм Власовим. Наприкінці Шварцнеггер каже наступне:

«Сила та серце російського народу завжди надихали мене. А президенту Путіну я скажу: ви почали цю війну. Ви ведете цю війну. Світ побачив вашу сміливість. Ми знаємо, що ви страждаєте від наслідків своєї сміливості. У вас сила Юрія Петровича Власова. У вас справжнє серце Росії. Дорогі мої російські друзі, нехай благословить вас Господь!»

Також цю новину поширили й інші Telegram-канали, такі як «Шейх Тамир», «Новости и Сводки ДНР», «Галушкин Каганат» та «Разговор обывателей на кухне».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Перевіривши публічні звернення Арнольда Шварцнеггера ми натрапили на звернення Шварцнеггера до росіян, яке триває 9 хвилин та опубліковане в соцмережі Facebook американською медіакомпанією «ATTN:» 17 березня 2022 року.

Насправді Арнольд Шварцнеггер виступив з осудом російського вторгнення в Україну, закликавши росіян, «як друг російського народу», не вірити тому, що транслює російська влада про Україну, назвавши це пропагандою та дезінформацією.

«Денацифікація України? Це не правда. Україна — країна із президентом єврейського походження, в батька якого всіх трьох братів убили нацисти. Україна не розпочинала цю війну. Її не починали нацисти чи націоналісти. Ті, хто має владу в Кремлі, розпочали її. Це не війна російського народу. Ні!»

«Світ відвернувся від Росії через її дії в Україні. Цілі квартали зруйновані російською артилерією та бомбами, включаючи лікарню та пологовий будинок. Майже три мільйони українських біженців, переважно жінки, діти та літні люди, залишили країну <…> Через свою жорстокість Росія тепер ізольована зі спільноти держав. Крім того, вам не говорять правду і про наслідки цієї війни для Росії. Я з важким серцем говорю вам, що тисячі російських солдатів убиті. Вони опинилися між українськими солдатами, котрі воюють за свою батьківщину, і російським керівництвом, що воює заради завоювання», – одна з тез Арнольда Шварцнеггера з відеозвернення.

Зауважимо, що в останні хвилини звернення, на які, власне, посилаються пропагандисти, кажучи про те, що «світ побачив вашу сміливість», Шварцнеггер насправді звертався не до Путіна, а до тих росіян, які публічно виступили проти війни з Україною.

«А тепер дозвольте мені закінчити повідомленням до тих росіян, які виходили й виходять на вулиці проти вторгнення в Україну. Світ побачив вашу сміливість. Ми знаємо, що ви страждаєте від наслідків вашої сміливості. Вас затримують, вас садять, вас б’ють. Ви — мої нові герої. У вас — сила Юрія Петровича Власова. У вас справжнє серце Росії. Дорогі мої російські друзі, нехай благословить вас Господь!»

Отже, перед нами приклад маніпуляції, коли спіч на підтримку України висвітлюють, як підтримку військової агресії РФ. Така дезінформація має на меті просування наративу «Люди за кордоном підтримують РФ попри те, що їхня влада налаштована проти».

Висновок: маніпуляція

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.