Протягом перших двох місяців 2024 року загальний товарообіг у зоні діяльності Харківської митниці склав 107,7 млн доларів США. Це на 35,2 млн доларів або 49% більше, ніж минулого року.

Про це повідомила пресслужба Харківської митниці.

Там зазначили, що експортні операції у січні-лютому 2024 року сягнули 57,1 млн доларів, імпортні — 50,6 млн доларів. Митне оформлення товарів здійснювали 550 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Найбільшу питому вагу в експорті мали готові продукти із зерна, жири та олії, котли й машини, електричне обладнання. Україна також експортувала вироби з чорних металів, каучуку, гуму, трикотажні полотна, папір, скло, деревину, меблі. Лідером серед країн-імпортерів залишається Польща.

В імпорті переважали пластмаси, полімерні матеріали, котли, машини, вироби з чорних металів, транспортні засоби, фармпродукція. Найбільше товарів імпортувалося з Китаю, Туреччини, Індії, Польщі, Німеччини, Італії та США.

Нагадаємо, страйк польських перевізників розпочався 6 листопада і впливає на рух вантажівок у пунктах пропуску, зокрема «Краківець-Корчова», «Ягодин-Дорохуськ» та «Рава-Руська-Хребене». Учасники страйку вимагають повернути дозволи на комерційні перевезення для України, вказуючи на надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

Читайте також