Надходження НЕК «Укренерго» від продажу міждержавного перетину для експорту електроенергії в Румунію і Словаччину з 30 червня до 31 серпня зросли до 2,94 млрд грн, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Ще на минулому тижні НЕК «Укренерго» отримала 1,92 мільярда гривень на продажах електроенергії в Румунію та Словаччину. Тобто за останні 10 днів серпня Україна заробила 1,02 млрд грн.

У цей же період експортерам Румунії електропостачання обійшлось у 502,1 млн грн, а в Словаччину – 519,5 млн грн. За останню добу найдорожчим експорт був у Румунію та у Словаччину – 56,8 млн грн та 59,4 млн грн, відповідно.

За даними «Оператора ринку» станом на 31 серпня, середня ціна електроенергії на ринку «на добу вперед» у Румунії становить 684 євро за МВт-год, Словаччини – 673 євро за МВт-год.

Найактивнішими та найбільшими експортерами залишаються Державний енерготрейдер АК «ЕКУ» та «ДТЕК Західенерго».

Більшість залишків перетину викуповували «найновіші технології 3000», «УкрГаз Ресурс», «Електротрейдинг груп», «ДЕ Трейдинг». Багато компаній брали участь в аукціонах безрезультатно.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну від енергомережі відключилося 6,5 млн українських споживачів, тому країна розширювати співпрацю з європейським енергетичним сектором. До нового року Україна хоче досягти десятикратного зростання комерційних експортних потужностей. Глава «Укренерго» Володимир Кудрицький зазначав, що очікує на рішення про збільшення експорту від європейців 2 вересня.

Нагадаємо, що в серпні Україна експортувала майже 2 мільйони тонн зернових.