SpaceX Ілона Маска попередила Пентагон, що може припинити фінансувати супутниковий зв’язок Starlink в Україні, якщо відомство відмовиться виплачувати десятки мільйонів доларів на місяць.

Про це повідомляє CNN з посиланням на лист компанії до Міноборони США.

Бізнесмен просить уряд США взяти на себе ці витрати. За даними SpaceX, це обійдеться в понад 120 мільйонів доларів до кінця року та близько 400 мільйонів доларів протягом наступного року.

Наразі в Україну передали близько 20 000 супутників Starlink, Ілон Маск зазначив, що це коштувало його компанії $80 мільйонів і перевищить $100 мільйонів до кінця року. 

Журналісти CNN отримали документи, які показують, що минулого місяця SpaceX Маска надіслала листа до Пентагону, в якому йдеться про те, що вона більше не може продовжувати фінансувати сервіс Starlink.

У листі також компанія звертається до Пентагону з проханням взяти фінансування за використання  Starlink в Україні, яке коштуватиме понад 120 мільйонів доларів до кінця року та може коштувати близько 400 мільйонів доларів протягом наступних 12 місяців.

Також у соцмережах почали поширювати інформацію щодо нестабільної роботи Starlink, через заяви Ілона Маска, однак це маніпуляція. Попри існуючи проблеми зі зв’язком на передовій, це не пов’язано з наявною позицією бізнесмена, детальніше читайте у нашому розслідуванні.