Харківська обласна прокуратура підозрює ексректора закладу вищої освіти у розтраті чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненого повторно, та за фактом службового підроблення.

За даними слідства, з листопада 2019 року до кінця 2021 року чинний ректор одного з харківських вишів організував «схему». Він працевлаштував до себе на роботу знайому. 

Працевлаштована жодного разу не була на робочому місці, при цьому їй нараховувався трудовий стаж та щомісячно виплачувалась заробітна плата. За два роки жінка незаконно отримала майже 250 тисяч гривень зарплати. 

У прокуратурі зазначили, що ректор безпідставно підписував документи на отримання заробітної плати знайомій. Крім того, посадовець не мав права працевлаштовувати жінку на посаду, тому що вона не надала жодних документів, які підтверджують у неї наявність вищої освіти. 

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Слідство триває.

Нагадаємо, у 2021 році ректор одного з вишів Харкова вимагав від групи іноземних студентів 17 тисяч гривень за проживання у гуртожитку. За даними слідства, службовець попередив студентів, що у разі несплати він ініціює їхнє виселення.

Читайте також