У Червонозаводському районному суді Харкова визнали винним 52-річного чоловіка в колабораційній діяльності. Він отримав 13 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на строк 13 років та з конфіскацією всього майна

Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.

У суді прокурору розповіли, що під час захоплення збройними силами РФ Куп’янськ місцевий житель став співпрацювати з окупаційною владою.

Слідство встановило, що колаборант до 2011 року працював у тодішній дорожньо-транспортній службі України при органах міліції, після чого пішов на пенсію за вислугою років. Торік, знаходячись в окупованому місті, чоловік спробував вдруге побудувати кар’єру правоохоронця, але тепер — під керівництвом російських загарбників.

Мешканець Куп’янська уклав «трудовий договір» із так званим «головою Тимчасової цивільної адміністрації Харківської області» та добровільно пішов працювати патрульним.

На новій посаді він займався перевіркою документів на блокпостах та оформленням дорожньо-транспортних пригод, йдеться в повідомленні.

Після деокупації Куп’янська чоловік переховувався в Харкові у квартирі знайомих. У квітні цього року йому було заочно повідомлено про підозру, а вже 7 липня колаборанта затримали та взяли під варту.

Під час судового розгляду обвинувачений свою вину не визнав, оскільки, за його словами, чоловік виконував функціональні обов’язки під постійним тиском представників окупаційної влади.

Суд дійшов висновку, що обвинувачений діяв добровільно, а фізичний або психологічний примус до нього не застосовувався.

Наразі триває строк на апеляційне оскарження.

Читайте також

  • Судитимуть братів, яких підозрюють в перевезені палива між «ЛНР» та окупованою Харківщиною.