Харківські поліцейські спільно з естонськими колегами ідентифікували мешканку Куп’янська, яку підозрюють у колабораціонізмі. Вона перебувала в Естонії після деокупації міста, повідомив начальник Слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов.

«Втекла з Куп’янська до Естонії після того, як Сили Оборони України звільнили місто. Влітку ж 2022 жінка активно агітувала за російську армію, закликала людей співпрацювати з агресором. “Росія тут назавжди” та інші ворожі лозунги куп’янчанка виголошувала публічно, ми знайшли достатньо доказів її провини та заочно повідомили про підозру в колабораціонізмі. Та весь цей час разом з сином вона, виявляється була в Естонії», — зазначив Болвінов.

За інформацією естонської поліції, жінка хотіла потрапити до РФ, але у її сина не вистачило документів для перетину кордону. Підозрювана перебувала в Естонії, отримала там дозвіл на проживання та у квітні 2023 року виїхала до Росії в Орловську область.

Правоохоронці з Естонії відгукнулися на запит харківських поліцейських через платформу обміну інформацією Європолу, зазначив Болвінов.

Наразі підозрювана перебуває в розшуку.

Читайте також

  • Росіяни з безпілотника обстріляли авто поліціянтів на Харківщині