У Парижі з 5 по 10 березня відбувся чемпіонат Європи з фехтування на візках, де спортсменки з Харківщини вибороли 2 золоті, 1 срібну та 2 бронзові нагороди. Загалом збірна України завоювала 17 нагород: 7 золотих, 3 срібні та 7 бронзових медалей.

Про це повідомила пресслужба Харківської ОВА.

«Вагомий вклад в загальний успіх внесли фехтувальниці Харківської області Євгенія Бреус та Наталія Мандрик», — йдеться в повідомленні.

Євгенія Бреус стала чемпіонкою Європи у фехтуванні на шпазі в категорії А, вигравши у фіналі у британки Джемми Колліс з рахунком 14:13. Крім індивідуального золота, вона разом з Наталією Морквич, Ольгою Єсіною та Надією Дьолог здобула перше місце у командних змаганнях з фехтування на шаблі. Також на рахунку Бреус — дві бронзи в особистих та командних змаганнях з фехтування на шаблі й шпазі відповідно.

Харківські фехтувальниці вибороли медалі на чемпіонаті Європи / Фото: Харківська ОВА

Наталія Мандрик у складі жіночої збірної з фехтування на рапірі разом з Морквич, Єсіною та Дьолог виборола срібні нагороди, поступившись у фіналі команді Угорщини. До того ж Мандрик була частиною бронзової команди з фехтування на шпазі.

Фехтування на візках — це паралімпійський вид спорту, що зародився в 1950-х роках. Він входить до програми Паралімпійських ігор з 1960 року та вважається одним із найпопулярніших паралімпійських видів спорту. Змагання відбуваються між двома фехтувальниками на спеціальних візках. Мета полягає в тому, щоб доторкнутися до суперника зброєю (шпагою, рапірою або шаблею) більше разів, ніж він до вас. Залежно від виду зброї, зараховуються уколи (шпага), уколи та рубані удари (рапіра) або уколи, рубані та ріжучі удари (шабля). Поєдинки проводяться на фехтувальній доріжці довжиною 14 метрів.