Харківська міська рада оскаржує виконавче провадження Ірини Кравченко, яке було відкрите через невиконання рішення суду. Скаргу розглядатимуть 18 січня в Харківському окружному адміністративному суді.
Про це повідомили активісти на сторінці телеграм-каналу «За трамвай на Весніна».
Що відомо?
20 березня 2023 року суд зобов’язав Харківську міську раду розглянути запит Ірини Кравченко щодо фінансування робіт на вулиці Весніна стосовно демонтажу трамвайних колій. Водночас міськрада так і не надала відповідь на запит активістки.
ХМР у відповідь звернулася до суду зі скаргою, бо вважає, що рішення суду виконала та надала позивачці лист, де сказано, що фінансування жодних робіт по вулиці Весніна з бюджету не проводилися.
«У 2022 році у відповідь на запит щодо фінансування робіт на Весніна міськрада надала мені нечитабельні файли, і суд постановив заново розглянути мій запит. Ось це рішення суду ХМР не хоче виконувати, а після відкриття виконавчого провадження стверджує, що нібито рішення суду виконала», — прокоментувала скаргу міськради Ірина Кравченко.
Скаргу від міськради розглядатимуть 18 січня о 10:00 в Харківському окружному суді за адресою майдан Свободи, 6.
Нагадаємо, що з минулого року триває суд щодо знесення трамвайних колій на вулиці Весніна.
Що відомо про суд?
Уже 6 місяців троє харківських активістів Олексій Свід, Ірина Кравченко та Павло Храмов судяться з міськрадою, аби ті провели реконструкцію вулиці Весніна та повернули на неї трамвай.
Харків’яни переконані, що рейки з вулиці зняли «у піратський спосіб» — без дозвольних документів. Саме рішення про демонтаж колії було протиправним, вважають позивачі, бо проходила реконструкція під виглядом ремонту водогону. Але фактично це була реконструкція, бо проїжджа частина змінила вигляд. Це означає, що міськрада мала провести громадські обговорення, перш ніж щось робити на Весніна, а якщо їх не було, то реконструкцію можна вважати незаконною.
Перше судове засідання відбулося 28 червня. Тоді адвокат активістів подав клопотання, аби міська рада показала всі договори з підрядниками та технічну документацію. Однак досі їх не надали.
6 вересня під час суду розв’язували питання, які саме документи хочуть отримати позивачі від міської ради. Активісти надали перелік, який складався з 5 пунктів, а саме:
- Рішення Харківської міської ради, на підставі якого проводили роботи;
- Розпорядження відповідальних департаментів;
- Документ, який вказує на джерело та об’єм фінансування робіт;
- Уся проєктна документація на виконання робіт;
- Документи, які встановлюють класи наслідків об’єктів будівництва.
Суд задовольнив клопотання та зобов’язав міськраду надати документи. Харківська міська рада надала частину документів.
8 листопада відбулося чергове засідання щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна у Харкові. Позивачі дізналися, хто демонтував колії та просять залучити їх як третю сторону КП «Міськелектротранссервіс».
11 січня відбулося пройшло чергове засідання щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна влітку 2022 року. На нього вкотре не з’явилися представники міського Департаменту ЖКГ, яких суд залучив до справи як третіх осіб. Розгляд справи перенесли на 19 січня.
Читайте також
- У Харкові запустили трамвай № 12.