Війська РФ намагалися відновити втрачені позиції на цій ділянці фронту, але частина штурмовиків поповнила обмінний фонд.

Бійці Харківської бригади «Спартан» Національної гвардії України на Запорізькому напрямку взяли в полон чотирьох росіян. Про це повідомили у Східному оперативно-територіальному об’єднанні НГУ.

«Вилучені документи свідчать, що троє загарбників – зі 136-ї окремої мотострілецької бригади РФ, та ще один – з 1430-го мотострілецького полку територіальних військ російської федерації. Двоє з них — контрактники», – ідеться в повідомленні.

За інформацією об’єднання, полонені говорили, що прибули в Україну нібито захищати мирне населення від «нацистів» та звільняти «свої» землі. Водночас намагалися переконати українських захисників, що вони служать менше, ніж рік, і за цей час не отримали належної бойової підготовки та не воювали, що підрозділи морально розкладаються та не мають мотивації виконувати штурмові дії.

За словами затриманих, росіян мобілізують, погрожуючи кримінальною відповідальністю за відмову від участі у так званій «спецоперації» строком від 8 до 15 років позбавлення волі, натомість обіцяють перспективу швидкого збагачення та соціальні гарантії.

Читати також:

  • На Куп’янському напрямку українські бійці знищили російську станцію РЕБ.
  • Харківські прикордонники збили російський розвідувальний дрон.
  • Харківська бригада ліквідувала військового РФ за допомогою FPV-дрона.