Чоловік стежив за українськими військовими у Харкові та передавав дані спецслужбам Росії.

Харків’янина, який збирав та передавав інформацію співробітнику ФСБ РФ про українських захисників, співробітників СБУ та військових льотчиків за вироком суду отримав 15 років ув’язнення. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними правоохоронців, наприкінці 2022 року чоловік налагодив контакт через месенджер «Telegram»з оперативним співробітником ФСБ РФ у Московській області, який з жовтня 2022 року входить до складу тимчасової оперативної групи російської спецслужби у Бєлгородській області. 

За вказівкою російського спецслужбовця засуджений стежив у Харкові за українськими захисниками. Він намагався встановити місця їхньої дислокації та проживання, а також маршрути пересування військової техніки. 

«Він збирав інформацію про командирів спецпідрозділів ЗСУ, співробітників Служби безпеки України та військових льотчиків. Розвіддані харківʼянин передавав, додаючи медіафайли з прив’язкою до місцевості», – ідеться в повідомленні.

Крім того, агент надавав російському куратору інформацію про об’єкти критичної оборонної промисловості у Харкові для подальших ракетних ударів. 

Чоловіка було викрито у березні 2023 року. На суді чоловік свою вину не визнав і пояснив що народився і виріс в СРСР, а тому не може ділити на частини «свою велику батьківщину СРСР».

Вироком суду йому було призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Сторона захисту подала апеляційну скаргу, в якій просила помʼякшити вирок. Проте колегія суддів Харківського апеляційного суду підтримала позицію обласної прокуратури та залишила вирок без змін.

Читайте також

  • Возив військових РФ на ротацію з Харківщини до Бєлгорода: підозрюють мешканця Козачої Лопані.
  • Готувала удари РФ по Харківщині: СБУ затримали підозрювану