До суду направили акт стосовно 44-річної жінки, яка поширювала інформацію про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України, вчиняючи це в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 114-2 КК України), повідомляє Харківська обласна прокуратура.

За інформацією правоохоронців, з липня 2022 року безробітна харківʼянка допомагала ворогу. Вона збирала та передавала інформацію про розташування ЗСУ та української військової техніки у Харкові. 

«Також вона «зливала» й інші важливі обʼєкти у місті, наприклад, такі як Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Дані вона надсилала через месенджер «Телеграм» колишньому співмешканцю, який нині є учасником ПВК «Вагнер» та брав участь у проведенні бойових дій проти України під час боїв за місто Бахмут Донецької області», – коментують в обласній прокуратурі.

Жінку затримали у березні 2023 року, нині вона перебуває під вартою. Обвинувальний акт розглядатимуть у Дзержинському районному суді Харкова, а досудове розслідування вело управління СБУ в Харківській області.

Обвинуваченій загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Зазначимо, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також

Директора лікарні у Харкові підозрюють у заволодінні понад 1,5 мільйона гривень. У Харкові прокуратура повідомила про підозру директору однієї з харківських лікарень, який ймовірно протягом 2020-2022 років «у темну» заволодів понад 1,5 млн гривень бюджетних коштів.