Депутат, військовослужбовець та керівник Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах знайшов систему відеоспостереження навпроти дверей своєї квартири ввечері 13 квітня.

Про це повідомили журналісти ХАЦу.

Слідчо-оперативна група вилучила систему та всі її складові.

«Сподіваємось, поліція встановить коло осіб, які віддали наказ та змонтували систему стеження за керівником ХАЦ. Але після обшуків у Дмитра Булаха, які проводили співробітники ДБР/СБУ, можна спробувати припустити, хто її встановив», — йдеться в повідомленні.

Журналісти також зазначили, що продовжують далі підозрювати, що останні події з обшуками Булаха та знайденим відеоспостереженням стосуються діяльності їхньої громадської організації.

Нагадаємо, що ввечері 11 квітня Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України провели обшук вдома у Дмитра Булаха, депутата Харківської міської ради, одного із засновників ГО «Харківський антикорупційний центр» та військовослужбовця Нацгвардії.

За словами речника територіального управління ДБР у Полтаві Олександра Білки, працівники ДБР за матеріалами СБУ здійснюють досудове розслідування за фактом можливих зловживань під час зарахування на службу військовослужбовців.

Водночас колега Дмитра та співзасновник Харківського антикорупційного центру Євген Лісічкін вважає, що це може бути тиск на громадську організацію. Оскільки це вже не перший випадок, коли в Україні на громадських активістів та журналістів органи державної влади намагаються впливати через мобілізаційні кейси. Детальніше читайте у матеріалі Ґвара Медіа.

Читайте також

  • Правозахисники закликають припинити переслідування активістів та журналістів-розслідувачів.