З початку 2023 року Український науково-дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності тимчасово не працює через реорганізацію.

Медичний заклад передають із балансу Мінсоцполітики до МОЗ та працюють над тим, щоб установа змогла надавати допомогу пацієнтам з ампутаціями.

«Зараз через війну ми маємо велику кількість пацієнтів з ампутаціями. А цей заклад перед повномасштабним вторгненням був одним із найкращих у реабілітації таких пацієнтів. Важливо, щоб збереглася команда фахівців, які будуть у цьому напрямку працювати в східній частині України», — сказав директор Департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ Василь Стрілка.

Після переходу в МОЗ інститут зможе укласти договори з НСЗУ (Національна служба здоров’я України) та отримати гроші на лікування хворих. Окрім того, з потребами закладу ознайомили і представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Зокрема, для того, аби пізніше вони мали змогу спрямувати до Інституту необхідну допомогу.

Директор Департаменту охорони здоров’я ХОВА Максим Хаустов зауважив, що обласна військова адміністрація зробить усе можливе, щоб допомогти інституту провести успішну реорганізацію.

«Це дуже потужний реабілітаційний центр, його потрібно й надалі розвивати. На жаль, зараз зростає попит на протезування та реабілітацію, адже багато людей звертаються після отримання мінно-вибухових травм. Проте й інші питання нікуди не поділися, зокрема реабілітація дітей із ДЦП»,– розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОВА Жанна Овчарова.

  • В Україні запрацювала гаряча лінія щодо проходження військово-лікарської комісії.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.