Богодухівська окружна прокуратура Харківської області обвинувачує 30-річного мешканця села Макарове Богодухівського району у колабораціонізмі. Зараз чоловік знаходиться під вартою.

Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.

За даними слідства, під час окупації збройними силами РФ села Макарове Богодухівського району місцевий мешканець активно і добровільно допомагав окупантам.

Зокрема, обвинувачений передавав окупантам відомості про проукраїнськи налаштованих місцевих мешканців, у тому числі учасників АТО/ООС, військових ЗСУ, співробітників правоохоронних органів України. 

Аби російські військові почувалися комфортніше на захопленій українській території, обвинувачений збирав і передавав їм харчі й одяг, облаштовуючи побут. Чоловік залякував мешканців села, обкрадав і грабував їх, а викрадене передавав окупантам.

Також обвинувачений допомагав окупантам облаштовувати мінні загородження, надаючи детальну інформацію про місцевість.

Обвинуваченому загрожує до дванадцяти років позбавлення волі без права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

колабораціонізм прокуратура
Прокуратура звинувачує в колабораціонізмі мешканця Богодухівського району / Фото: Харківська обласна прокуратура

Читайте також

Закликав підприємців будувати бізнес за російськими стандартами: оголошено підозру мешканцю Борової. Ізюмська окружна прокуратура Харківської області повідомила про підозру 54-річному чоловіку за фактом колабораційної діяльності.