Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм розповів про нестачу кадрів для відбудови України. Про це стало відомо під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Дуже-дуже багато людей пішло на фронт – ми втрачаємо десятками людей, які працюють на майданчиках. Я не знаю, якою логікою зараз керуються органи які відповідають за людей в армії. Але коли приїжджає працівник ТЦК на будівельний майданчик і забирає 30 людей в тому числі майстрів інженерів і керівників груп, а це не просто об’єкти, наприклад, це об’єкт критичної інфраструктури – підстанція або це міст», – говорить Найєм.

Він також додає, що це дивна історія, коли є мости які будуються на прифронтовій території й там забирають працівників.

Голова держагентства з відновлення додає, що він не проти, щоб люди воювали – це нормально і правильно, але це питання має бути пріоритетним, аби люди, які займаються будівництвом мали часткове бронювання, або ж робили це у межах військової служби.

«Інакше ми опинимося ситуації, коли у нас як після Другої світової війни на будівництві будуть одні жінки. Вибачте, будь ласка, ну не з усією роботою зараз в цих умовах можуть справитись і це об’єктивні обставини», – підсумовує голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури.

Мустафа Найєм також розповів Ґвара Медіа, чому у Циркунах на Харківщині досі не розпочали будівельні роботи з відновлення. Він сказав, що «будівельні роботи там фізично неможливо проводити, це 22 км від фронту».

Читайте також

У Харкові 3 січня 2024 року в телеграм-каналах ширилося відео, на якому троє людей (два у військовій формі, один – у цивільному одягу) затягли чоловіка в мікроавтобус, зачинили двері та повезли у невідомому напрямку. Пізніше це прокоментував начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, сказавши, що кожен такий факт буде ретельно розглянуто.

Торік на відновлення шести об’єктів Харківщини виділено 500 мільйонів гривень. Постановою №870, яка передбачає відновлення шести об’єктів. Таким чином до служби відновлення передано три проєктно-кошторисні документації, а на два об’єкти вже розміщено тендери на виконання робіт, по яких планують розпочати роботу цьогоріч.