17 березня «Нафтогаз України» в особі ДАТ «Чорноморнафтогаз» проводить обшуки на підприємстві критичної інфраструктури «Харківміськгаз». Також прийшли менеджери, яких призначили нелегітимно зміненими членами наглядової ради підприємства.

Про це йдеться в заяві Регіональної газової компанії.

При цьому чинні акціонери «Харківміськгазу» не змінились. Наглядову раду обрали на зборах акціонерів ще у 2021 році згідно із законом «Про акціонерні товариства», і законно змінити наглядову раду можна лише в той же спосіб.

«Натомість управитель АТ «Харківміськгаз» — ДАТ «Чорноморнафтогаз» — не скликав і не проводив збори акціонерів, а змінив наглядову раду, а потім і правління АТ «Харківміськгаз» своїм одноосібним рішенням. Тому зміна наглядових рад і правління відбулась у нелегітимний спосіб, що діючі акціонери будуть доводити в судах», — заявили в компанії.

У РГК наголосили, що це вже третє рейдерське захоплення підприємства критичної інфраструктури з початку року в Україні і друге — у Харківській області.

На посаду голови правління АТ «Харківміськгаз» запропоновано Вадима Данієляна, який працював заступником голови Луганської, а потім — Харківської ОДА. Він жодним чином не був пов’язаний із газовою галуззю та енергетикою, а спеціалізувався на дорожньому будівництві.

«Поступове захоплення акціонерним товариством «НАК «Нафтогаз України» ринку розподілу газу через власні дочірні підприємства під брендом «Газмережі» нівелює всі реформи газового ринку, які були здійснені впродовж останніх семи років», — зазначили на підприємстві.

  • ХТМ заплатить 5 млн фірмі обвинуваченого у справі Малоданилівських очисних споруд.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.