Ініціатива з побудови автономних підземних бомбосховищ отримала назву «Схов».

Думка про побудову комфортного бомбосховища з’явилася в Олександра Чирви, коли йому прийшлося довгий час сидіти у бомбосховищі під час постійних обстрілів Харкова.

«Під час масованих обстрілів міста ми з вагітною на той час дружиною спускались у підвал нашого будинку. Але за декілька днів зрозуміли, що там навіть небезпечніше ніж вдома за двома стінами. Адже, якщо на цей старий підвал впаде будівля, виходу не буде», — розповів Олександр в інтерв’ю mc.today.

Він звернувся до своїх колег по бізнесу Олексія Сусліна та Тимура Фейзулаєва, які перебували в таких самих умовах. Разом вони займалися виготовленням металоконструкцій та виробів з металу. Тоді й народилася ідея проєкту.

Основна мета «Схову» — це створення безпечного простору, де є всі атрибути звичного побутового життя, що поєднані з високим рівнем захисту. Крім того, об’єкт є повністю автономним та має всі умови, аби тривалий час не залежати від зовнішнього світу. Для додаткової безпеки бомбосховище має 2 виходи.

Базова комплектація підземної квартири розрахована на трьох осіб та включає ванну кімнату, кухню та спальню. Бункери підключають до мережі водопостачання, каналізації, енергомережі та оснащують системою вентиляції.

Кухня / skhov.com
Санвузол / skhov.com
Спальня на 3 осіб / skhov.com

«З приводу кожної системи та конструкції були залучені фахові спеціалісти. Загалом процес розробки та проєктування тривав сім місяців. “Схов” витримує пряме влучення артилерійського снаряду 152 мм. В якості опції пропонується більше заглиблення бункеру та товща захисна плита, що витримує пряме влучання балістичної ракети», — розповідає співавтор проєкту Олександр Чирва.

План підземної квартири «Схов» / skhov.com

В залежності від кількості запасів харчів та питної води, в бункері можна безвилазно жити від одного тижня до місяця. Вартість такого помешкання стартує від 2,5 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.