Російська пропаганда всю війну активно просуває наратив «Україна заходу не потрібна», для чого використовують різні шляхи. Один з них — це перекручене висвітлення важливих світових подій. Цього разу підписання Декларації про підтримку України членами «Великої сімки»(G7) «подали» як цілковиту відсутність підтримки. Як це реалізували – читайте у нашому матеріалі.
Що сталося?
12 липня російський пропагандист та телеведучий Артем Шейнін опублікував у своєму Telegram-каналі такий допис:
«Декларацію про гарантії безпеки Україні можуть підписати Румунія та Польща, повідомили журналісти агенції Reuters з посиланням на неназваних чиновників.
“Такі країни, як Польща та Румунія, також, ймовірно, підпишуть у середу декларацію”, — наводить агентство слова чиновників».
Після прочитання складається враження, ніби єдині держави, які готові надати Україні гарантії безпеки, — це Польща та Румунія. Який стан справ насправді – читайте у нашому дослідженні.
Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації
Аналіз
Розглянемо контекст подій, що сталися у зовнішній політиці в липні.
12 липня держави Великої Сімки (США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада) погодили «Спільну декларацію про підтримку України» — документ, який гарантує надання нашій країні різносторонньої військової допомоги.
«Ми, лідери “Групи семи“ (G7), підтверджуємо, що безпека України є невіддільною частиною безпеки євроатлантичного регіону.
Ми вважаємо незаконне і неспровоковане вторгнення Росії в Україну загрозою міжнародному миру і безпеці, грубим порушенням міжнародного права, в тому числі Статуту ООН, і несумісним з нашими безпековими інтересами. Ми будемо підтримувати Україну в її захисті від російської агресії стільки часу, скільки буде потрібно», — йдеться в тексті декларації.
За оцінкою Володимира Зеленського, це перший юридичний документ, який символізує, що Україна має «безпекову парасольку». Ґрунтуючись на цій декларації, можна буде укладати двосторонні гарантії безпеки з країнами-партнерками.
Декларація G7 відкрита для підписання іншими країнами. Впродовж дня ухвалення цього документу в різних джерелах поширювалась звістка про те, що до нього можуть приєднатися Польща та Румунія. Згадки про таку можливість в матеріалах агенції Reuters, про яку пише Шейнін, ми не знайшли. Ймовірним першоджерелом є Twitter-акаунт “Clash Report”, який написав цю новину саме в такому формулюванні зранку 12 липня.
Так чи інакше, за словами Володимира Зеленського, окрім країн Великої Сімки, декларацію підписали шість держав: Чехія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Іспанія та Швеція. Голова Офісу президента Андрій Єрмак наступного дня повідомив також про приєднання Фінляндії, Ісландії, Бельгії та Португалії. Усього 11 країн станом на 14 липня, окрім G7, при чому Румунії та Польщі серед них поки немає.
Отже, насправді декларацію про підтримку України підписали не тільки країни-члени «Великої сімки»(G7), а і ще 6 держав.
Висновок: Маніпуляція
Читайте ще
- Маніпуляція. Заморожені миші — «делікатес» по-європейськи;
- Фейк. Байден купує книжки у відділі боротьби з деменцією;
- Дайджест. Чипси Pringles зі смаком «побєди» та відеопривітання від Генштабу до ЛГБТ-спільноти: Фейкотня 17.07 – 23.07.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!