Це вже друга документальна стрічка виробництва французького режисера, філософа, письменника і драматурга, присвячена українській незламності.

Про це повідомляють у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Вчора, 26 лютого, відбулася спеціальна закрита прем’єра документального фільму «Слава Україні», продовження стрічки Леві — «Чому Україна». Перша частина розповідала про початок повномасштабної війни, друга ж присвячена контрнаступу української армії.

Кіно знято у форматі журналу подорожей гарячими точками. Події фільму починаються в Харкові та закінчуються в Херсоні. Крім того, у стрічці присутні кадри з Бахмуту, Лиману, Очакова та Запорізької АЕС. Саундтрек до фільму написав лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.

Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук / mkip.gov.ua

«Я хочу подякувати всім чоловікам та жінкам, яких ми зустріли протягом 12 місяців війни. Ми намагалися з нашою командою бути якомога більше з вами. Багато хто зараз присутній тут. І я дуже радий. Цей фільм ми зробили, але ви зробили його», — зауважив режисер.

Прем’єру фільму в Києві відвідали міністр культури Олександр Ткаченко, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, міністр оборони Олексій Резніков та українські військові разом з родинами. Вже з 22 лютого стрічку покажуть у французьких кінотеатрах. Згодом — у всіх країнах Європи та Конгресі США. Планують також і в українських кінотеатрах. 

Гонорар, який отримає від релізу фільму, Бернар-Анрі Леві обіцяв спрямувати до Фонду Олени Зеленської.

Хто такий Бернар-Анрі Леві?

Як повідомляють у МКІП, він — французький філософ, письменник та політичний журналіст. Досі публікується у французьких газетах та є співзасновником Агентства модернізації України.

Леві підтримував Україну ще у 2014 році — виступав на Євромайдані. Під час своєї промови заявив: «Я французький громадянин, я – європейський федераліст, але сьогодні на Майдані, який нагадав Європі про її першочергові покликання, я також українець».

  • Читати детальніше про перший документальний фільм режисера «Чому Україна».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.