На міжнародному фестивалі Movies that Matter в Гаазі покажуть стрічку Ірини Цілик «Я і Фелікс».

Фільм знятий за мотивами автобіографічного роману Артема Чеха «Хто ти такий?». Головні ролі зіграли: український письменник Юрій Іздрик, 10-річний Андрій Чередник (син Ірини Цілик і Артема Чеха) та 17-річний Владислав Балюк.

«Я і Фелікс» (міжнародна назва «Rock. Paper. Grenade») розповідає про хлопця Тимофія, що росте в провінційному українському місті в 1990-ті роки. Його батько переважно відсутній, мама завжди втомлена, а бабуся має дивного бойфренда, на ім’я Фелікс. Колишній контррозвідник, ветеран війни в Афганістані, Фелікс має ПТСР і є алкоголіком. Але коли він тверезий, це найрозумніша й харизматична людина з усіх, кого Тимофій знає.

Це історія про дорослішання, перші уроки доброти й жорстокості, підліткове кохання, зради та про стосунки дітей із дорослими.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно й Міністерства культури та інформаційної політики України, а також за підтримки Українського Інституту і Göteborg Film Fund.

Світова прем’єра стрічки відбулась на Варшавському міжнародному кінофестивалі, а національна — у межах українського конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю.

15-й Міжнародний кінофестиваль «Movies that Matter» відбудеться 24 березня — 1 квітня 2023 року в Гаазі.

Кінофестиваль про права людини Movies that Matter проходить щорічно. Організатори обирають фільми, які висвітлюють тему прав людини та людської гідності. Цьогоріч програма фестивалю включає стрічки, у яких фігурують наративи, пов’язані з Україною та Іраном. Загалом у програмах Movies that Matter представлено понад 80 робіт із різних країн.

  • У Літмузеї Харкова проведуть День поезії, присвячений Володимиру Вакуленко.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.