Кінострічка, яка розповідає про події повномасштабної війни «Свобода у вогні: Боротьба України за свободу» Євгена Афінеєвського, отримала відзнаку MVFF45 «Сила кіно» на американському кінофестивалі.

Раніше стрічку нагородили премією Фонду родини Бріццолара як фільм про конфлікти та рішення, а також відзнакою «Movie for Humanity» на Венеціанському кінофестивалі, де відбулася прем’єра кінокартини. 

У стрічці показують події, які українці переживають під час повномасштабного російського вторгнення в Україну. 

Засновник та директор MVFF Марк Фішкін зазначив, що «Свобода у вогні: Боротьба України за свободу» – це заклик для світу про необхідність запобігти подальшим людським трагедіям. 

«Цей захопливий і пристрасний фільм є тривожним сигналом для всіх нас, щоб вжити заходів для запобігання подальшим трагедіям і людським жертвам. Ми сподіваємося, що ви зможете приєднатися до нас!» – сказав Марк Фішкін. 

Режисер Євген Афінеєвський розповів, що за п’ять місяців війни йому вдалося зібрати команду з 43 операторів і 9 режисерів монтажу. У зйомках фільму взяли участь десятки людей, більше сотні було проінтерв’юйовано. 

Відомо, що стрічку номінували ще на одну премію – «Critics Choice Documentary Awards» у секції «Best political documentary». 

Церемонія нагородження відбудеться 13 листопада у Нью-Йорку. 

Документальна стрічка «Свобода у вогні: Боротьба України за свободу» є продовженням фільму «Зима у вогні: Боротьба України за свободу». 

Нагадаємо, що Український інститут книги та Goethe-Institut представили українську програму на Франкфуртському книжковому ярмарку. Вона налічує близько 40 заходів, у яких візьмуть участь більш як 70 письменників, культурних діячів, правозахисників, митців та лідерів думок.