Фейк. ЗСУ видали подяку проросійському телеграм-каналу

Фейк. ЗСУ видали подяку Telegram-каналу «Бородатая Бабушка»

Василина Гав'як - 30 Квітня 2024 | 09:12

Мережею шириться інформація, нібито 35-та окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського видали подяку Telegram-каналу «Бородатая Бабушка». Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Станом на 11.05.2024 матеріал оновлюється. Це пов’язано з тим, що до нас звернувся адміністратор Telegram-каналу «Бородатая Бабушка». Тож, ми направили додаткові запити щодо уточнення інформації.

UPD 11.05.2024// Ми змінили у матеріалі назву: «Фейк. ЗСУ видали подяку проросійському Telegram-каналу» на назву «Фейк. ЗСУ видали подяку Telegram-каналу «Бородатая бабушка» оскільки маркування «проросійський» не є коректним. Також ми прибрали всі маркування «проросійський» з тексту.

Проте ми додали в статтю інформацію про те, що Telegram-каналу «Бородатая бабушка» згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є 312-м у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації» від 11 березня 2024 року.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно 35-та окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського видала подяку Telegram-каналу «Бородатая бабушка».

Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Укропский фреш», який регулярно поширює російську пропаганду:

«У ЗСУ виписують грамоти «російським агентам» або черговий провал РНБО».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Telegram-канал «Бородатая бабушка» згідно зі «Списком інструментів поширення ворожої дезінформації» від 11 березня 2024 року займає 312 місце у цьому переліку.

Ми проаналізували надісланий нам допис і звернулися за коментарем до пресслужби 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського, яку автори згадують у своєму дописі.

Там нам відповіли, що подяки для Telegram-каналу «Бородатая бабушка» бригада не створювала.

Тож, маємо справу з черговим фейком.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.