Фейк. Британські військові повертаються з України у домовинах

Алєся Ященко - 13 Січня 2024 | 10:01

Мережею шириться зображення трун, що обгорнуті у прапор Сполученого Королівства Великобританія. У дописах під фото стверджують, що це загиблі в Україні британські військові. Чи дійсно це так — читайте у нашому аналізі.

Що сталося?

З 7 січня до бота «Перевірка» стали надходити запити з проханням перевірити, чи дійсно в Україні загинули британські військові. Так, пропагандистськими Telegram-каналами на кшталт «НА МАРШЕ Z» (архів) шириться фото з домовинами накритими прапорами Великобританії. У підписі до фото зазначають, що це наслідки «подорожі» британців «новою Європейською землею».

У коментарях до публікації стверджують, що це загиблі британські офіцери на території України.

Цікаво, що це фото вже з’являлося в мережі у червні 2023 року, в контексті саме загиблих в Україні британців.

«Вчора в Україні щонайменше двоє британських військових загинули від російських бомбардувальників Су-24», йдеться в дописі у мережі Х (колишній Twitter)

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насправді на фото домовини чотирнадцяти  британських військових, що загинули в авіакатастрофі в Афганістані, що сталась другого вересня 2006 року.

Репортаж про них з використанням саме цієї світлини 12 вересня 2006 року опублікували BBC.

Інформацію про померлих 3 вересня 2006 року підтвердили у Міністерстві оборони Сполученого Королівства.

Тож для створення цього фейку, пропагандисти дійсно використали домовини з загиблими британцями, проте загиблими не в Україні під час військових дій, а в авіакатастрофі в Афганістані у 2006 році.

Цей фейк раніше спростували фактчекери проєкту StopFake. Аналітики видання знайшли поширення цієї брехні у соціальній мережі Facebook.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.