Фейк. Військовий у Харкові вбив коханку через проросійські погляди

Вікторія Горак - 28 Квітня 2024 | 16:27

Мережею шириться новина, що нібито у Харкові військовослужбовець зі 125 окремої бригади ТрО ЗСУ вбив свою коханку та поранив її доньку через проросійські погляди жінки. Чи правда це далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

26 квітня пропагандистський Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів) поширив новину про те, що нібито у Харкові затримали військовослужбовця зі 125 окремої бригади ТрО ЗСУ, який застрелив свою коханку та поранив її дочку. Так, у дописі йдеться, що офіцер, родом зі Львова, познайомився з жінкою і в них завʼязалися стосунки, однак під час розмови, вона зізналася, що підтримує російську культуру і чекає на звільнення Харкова російськими військами. Через це військовий і застрелив свою коханку і поранив її доньку, а після – намагався втекти, проте поліцейським знадобилось близько доби, щоб розшукати вбивцю.

«Яскравий приклад того, на що готові піти “западенці” при виявленні найменшого натяку на проросійські погляди», дописують автори публікації

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

За допомогою зворотнього пошуку нам вдалось ідентифікувати зображення, яке поширюють фейкороби.

Це фото з публікації у Facebook Харківської обласної прокуратури за 26 квітня.

Проте, зауважимо, що жодної згадки у дописі Харківської обласної прокуратури про військовослужбовця, що вбив коханку та поранив її доньку через проросійські погляди немає.

Насправді прокуратура повідомила про затримання чоловіка, який з рушниці застрелив своїх дружину та доньку. Так, за даними слідства, між подружжям часто виникали сварки через те, що чоловік систематично зловживав азартними іграми і коли програвав, вчинював відносно жінки домашнє насильство, вимагаючи гроші.  

«Вкотре програвши велику суму, він знову почав ображати жінку та нецензурно лаятись. Проте на цей раз сварка закінчилась трагічно. Чоловік взяв мисливську рушницю та застрелив дружину. В цей час з кімнати вибігла донька, він перезарядив рушницю та вбив і її», йдеться в повідомленні.

Отже, російська пропаганда вчергове поширила фейк з метою дискредитувати українських військовослужбовців та нібито показати «розкол між заходом та сходом України». Насправді ж в реальній новині йдеться не про коханців. До того ж чоловік вбив не тільки свою дружину, а й вбив, а не поранив, свою дочку Сварка між подружжям відбулася не через проросійські погляди, а через зловживання чоловіком азартними іграми.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.