Фейк. Військовослужбовцям заборонили відвідувати богослужіння

Фейк. Військовослужбовцям 117-ї бригади ТрО заборонили відвідувати богослужіння

Василина Гав'як - 22 Квітня 2024 | 16:14

Мережею шириться інформація, нібито керівництво 117-ї окремої бригади територіальної оборони заборонило військовослужбовцям відвідувати богослужіння. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно керівництво 117-ї окремої бригади територіальної оборони заборонило православним військовослужбовцям відвідувати богослужіння. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Укропский фреш», який регулярно поширює російську пропаганду:

«У 117 ТрО продовжується свавілля: комбриг забороняє православним військовослужбовцям відвідувати богослужіння».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Автор надісланого допису стверджує, що православним військовослужбовцям 117 бригади нібито заборонили відвідувати богослужіння через католицьке віросповідання керівництва.

Також у дописі йдеться про те, що нібито попри заборону 10 військовослужбовців таки відвідали церковну службу.

На сторінці 117 окремої бригади ТрО у Facebook опубліковані (архів) фото, які російські пропагандисти використали у своїй публікації.

В описі до фото йдеться про те, що перед виконанням бойового завдання військовослужбовці 117 обр ТрО часто звертаються до капелана за порадами.
Також ми звернулися за коментарем безпосередньо до пресслужби бригади. Там заяву російських пропагандистів назвали ІПСО, тобто інформаційно-психологічною операцією.

Фейкороби подають ці фото з наголосом, нібито присутність військовослужбовців на богослужінні це щось таємне, заборонене, ризиковане, з натяком на покарання після цього.

Насправді ж пресслужба бригади сама про це повідомляє та наголошує, що розмова з капеланом є певною традицією та необхідністю. 

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.