Фейк. На каналі ICTV вийде серіал «Волонтер з народу» з Сергієм Притулою у головній ролі

Владислав Герасименко - 07 Грудня 2023 | 10:15

У своїй роботі ми досить часто зустрічаємо фейкові заголовки як закордонних, так і українських видань. Цього разу ми натрапили на заголовок, який буде зрозумілий здебільшого саме українцям. Так, користувач Facebook, розмістив у своєму акаунті нібито скриншот статті «Української Правди», де повідомляється, що на телеканалі ICTV вийде серіал «Волонтер з народу», головну роль в якому виконає Сергій Притула. Чи дійсно це так — розбиралися наші фактчекери.

Що сталося?

23 листопада 2023 українська користувач Facebook Ростислав Шапошников опублікував скриншот нібито заголовку новини від видання «Українська Правда».

«На каналі ICTV Пінчука вийде серіал «Волонтер з народу». У головній ролі — Сергій Притула», йдеться в заголовку.

Цей скриншот почали активно поширювати українські користувачі мережі Х (колишній Twitter) та користувачі Facebook.

Також допис поширили й у пропагандистських Telegram-каналах, таких як «Шейх Тамир» та «Мрія», відомих нашим читачам з низки попередніх фактчек-матеріалів.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Ми перевірили сайт «Української Правди» і не знайшли статті з таким заголовком.

Наступним кроком, ми перевірили публікації автора статті Михайла Ткача за 23 листопада. У профілі автора, на сторінці видання, ми виявили, що останній матеріал був опублікований ним 29 листопада, а перед цим 17 листопада. Тобто, публікації за 23 листопада відсутні.

Натомість публікацію з зазначеною на скриншоті датою і часом (23 листопада 16:21), ми знайшли на сайті в іншого автора. Це інтерв’ю «Української Правди» з віцепремʼєркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною.

Також на сайті відсутні будь-які згадки про зйомки такого серіалу.

1 грудня 2023 безпосередньо сам Ростислав Шапошніков записав відео, яке розмістив на своєму Youtube-каналі, де повідомив, що його пост про зйомки Сергія Притули у серіалі «Волонтер з народу» це політична сатира.

«… Я опублікував у Facebook політичну сатиру, мем — «на злобу дня», — зазначив Ростислав Шапошніков.

Висновок: фейк

При підготовці матеріалу ми з’ясували, що новину, про те, що на каналі ICTV вийде серіал «Волонтер з народу» із Сергієм Притулою, 30 листопада вже спростували фактчекери проєкту VoxCheck, також спростування цієї новини висвітлили й видання Детектор медіа.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.