Фейк. В Україні продають браслети з молитвою від ТЦК та СП

Вікторія Горак - 30 Квітня 2024 | 07:59

Мережею поширилась новина, що нібито в Україні почали продавати браслети з молитвою від ТЦК та СП. Чи правда це далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

Пропагандистські Telegram-канали «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів), «Шейх Тамир» (архів), «Медведь» (архів), «На самом деле в Днепре» (архів) поширили новину про те, що нібито в Україні почали продавати браслети з молитвою від територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. 

Як доказ, фейкороби надають фото цього браслета, на якому нібито зазначений наступний текст:

«Пресвята Богородице, спаси нас від ТЦК! Святий архістратиже Михаїле, будь нам споборником! Святий ангеле-хранителю не відступи від мого улюбленого. Всі святії, моліть Бога за нас! Господи, нехай буде воля Твоя!»

Цю новину поширили й російські ЗМІ «ZOV ДНР» (архів), «ZOV Днепропетровск» (архів), «Pravda EN» (архів).

«Мабуть, тільки вищі сили можуть врятувати українця від мобілізації, більше розраховувати нема на кого. Посилення мобілізації відкрито .В Україні новий бізнес: антиТЦКашна атрибутика», – додають автори публікацій.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми знайшли ряд помилок у так званій «молитві від ТЦК».

Так, до прикладу, архистратиг Михаїл, пишеться саме через літеру «и», написання «архістратиже» невірне. Також присутня помилка у написанні «ангеле-хранителю», вірно – «ангел охоронець».

Наступним кроком, скориставшись зворотнім пошуком, ми знайшли чимало українських та іноземних сайтів, що продають браслет, зображений на фото з пропагандистських пабліків.

Однак, насправді на цьому браслеті зображена молитва «Отче Наш» іспанською мовою. Зауважимо, що жодної згадки про ТЦК та СП не має.

Тож, фейкороби створили черговий фейк з метою дискредитувати територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) та мобілізаційні заходи в Україні.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.