КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "3-Я МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

Фейк. В Полтаві майже не залишилося лікарів

Ігор Сум - 10 Червня 2024 | 09:27

Російська пропаганда активно намагається дестабілізувати ситуацію в Україні та деморалізувати українців. Так, нещодавно в мережі з’явилася інформація про те, що у Полтаві всі лікарі або виїхали з країни, або їх мобілізували на війну. Чи дійсно це правда — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канали «Одесское Общественное Телевидение Z» (архів), «Кот Костян» (архів), «Шейх Тамир» (архів) поширили інформацію про те, що нібито у Полтаві всі лікарі або виїхали з країни, або їх відправили в окопи. У лікарні потрапити можна всього до кількох фахівців, і лише до профільних.

Скриншоти фейкових дописів з Телеграм-каналів про те, що у Полтаві майже не залишилося лікарів

На підтвердження своїх слів автори допису публікують зображення графіку роботи лікарів, нібито зроблене в одній із полтавських лікарень. На ньому зазначається, що у даному медичному закладі обслуговування пацієнтів здійснює всього лише 3 лікарі:

  • проктолог — Мішура З.І.
  • ендоскопіст — Пригода О.І.
  • інфекціоніст — Пилко Г.Л.
Фейкове зображення графіку роботи лікарів

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

З допомогою медична інформаційна система Helsi, ми віднайшли інформацію про одного із лікарів зазначених на зображенні. Це лікар-ендоскопіст Пригода Олександр Іванович. На сторінці його профілю зазначено, що він працює у комунальному підприємстві «3 міська клінічна лікарня Полтавської міської ради».

Скриншот зі сторінки лікаря Пригоди Олександра Івановича в Helsi

Крім того, на сторінці «3-ї міської клінічної лікарні Полтавської міської ради» в Helsi відображається інформація про 42 лікарів, більшість з яких є доступними для запису через систему Helsi або через реєстратуру закладу.

Скриншот зі сторінки «з-ї міської клінічна лікарня Полтавської міської ради» в Helsi

Тож ми звернулися із запитом до «3-ї міської клінічної лікарні Полтавської міської ради», з проханням підтвердити чи спростувати правдивість світлини графіку роботи лікарів, а також, прокоментувати ситуацію щодо кількості лікарів котрі на цей час працюють у медзакладі.

У відповідь, нам повідомили, що як надана нами світлина, так і інформація зазначена в повідомленні не відповідають дійсності. Також нам надіслали актуальний графік роботи лікарів у медзакладі. На ньому чітко видно, що насправді навпроти кожної медичної спеціалізації стоїть прізвище та ініціали лікаря.

Фото справжнього актуального графіку роботи лікарів
Спростування фейку про те, що у Полтаві майже не залишилося лікарів від «з-ї міської клінічна лікарня Полтавської міської ради»

Отже, інформація про те, що у Полтаві всі лікарі або виїхали з країни, або їх мобілізували на війну є неправдивою, та поширюється з метою сіяння паніки серед українців.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.