Фейк. В Іраку знайшли карту, що свідчить про плани України захопити територію інших країн

Алєся Ященко - 16 Січня 2024 | 09:06

В мережі шириться новина про те, що в Ірані знайшли карту, що нібито свідчить про наміри України захопити Грузію, Вірменію, Азейбарджан, Білорусь, Литву, Латвію, Естонію та частину Росію. Що сталося насправді читайте у матеріалі.

Що сталося?

Фактчекери грузинського видання Myth Detector знайшли у соцмережі Facebook допис (архів), автор якого стверджує, що його друг знайшов у Багдаді мапу з візуалізацією планів України захопити території деяких країн Європи. У публікації зазначають, що карту було знайдено в одному із барів столиці Іраку, який знаходився поруч з посольствами США та інших держав.

«Виявляється, наші українські «друзі» не тільки планували завоювати Росію, але й вважали Грузію, Вірменію та Азербайджан частиною своєї території», йдеться у дописі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насправді надана мапа є ігровим полем настільної гри Risk (Ризик). 

Це покрокова гра-стратегія, сенс якої полягає у захоплені нових територій на мапі гравцями. ЇЇ вигадав французький режисер Альберт Ламоріс у 1950-х роках. 

Версію гри з мапою світу, яку використали фейкороби, було випущено у 1998 році.

На цій мапі на шести материках розміщено 42 території. Їх назви співпадають з існуючими географічними об’єктами. Проте не відображають реальні політичні кордони. Так всю Європейську частину світу представлено 6 територіями: Велика Британія, Ісландія, Північна Європа, Скандинавія, Південна Європа, Україна та Західна Європа. Хоч насправді у цій частині світу знаходиться понад 50 країн та залежних територій. 

Тож інформація про те, що надана мапа свідчить про прагнення України захопити території інших країн є фейком. А карта є частиною настільної гри.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.