Фейк. У словацькій мові з’явилося нове слово «Ukražob»

Владислав Герасименко - 23 Січня 2024 | 09:15

Російська пропаганда часто вдається до створення відверто безглуздих фейків про Україну та українців. Так, в одному з популярних пропагандистських Telegram-каналів повідомили інформацію, що в словацькій мові нібито з поєднання слів «жебрак» та «українець» утворилося нове слово «Ukražob». Та чи дійсно це так — перевіряли наші фактчекери.

Що сталося?

18 січня 2024 пропагандистський Telegram-канал «БайБайден» повідомив інформацію, що в словацькій мові нібито з’явилось слово «Укражоб» (ориг. «Ukražob»), що означає невдячну людину, яка нахабно вимагає гроші. За доказ, пропагандисти надають скриншот з онлайн-словника зі словацької мови, де нібито і було опубліковане зазначене слово.

У своїх публікаціях пропагандисти зауважують, що «Ukražob» позначає українців, адже воно виникло з поєднання слів «українець» (словацькою «ukrajinčina») та «жебрак» (словацькою «žobrák»).

Також цю новину поширили інші пропагандистські Telegram-канали, серед яких найбільше переглядів зібрали публікації «VOBLYA», «Шейх Тамир», «Три Богатыря и Зеленский наркоман», «ДНР INFO» та «Выпускайте Кракена!».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми знайшли онлайн-словник зі словацької мови, скриншот з якого поширили пропагандисти, і перевірили наявність в ньому слова «Ukražob». На наш запит, ми отримали відповідь, що такого слова в словнику немає.

«Slovo – ukražob – nie je v slovníku!»

Ми також перевірили інші форми цього слова, що були присутні на скриншоті пропагандистських публікацій – «ukražobový» та «ukražobit». Проте і такі слова відсутні.

Ми також спробували знайти ці слова («ukražobový» та «ukražobit») і через пошуковий сервіс Google, проте будь-яка інформація про них відсутня.


«За запитом ukražobový/ukražobit нічого не знайдено», відповіді, які ми отримали на наші запити від Google.

Як не дивно, але за головним словом «ukražob» в пошуковому запиті також не виявилося релевантної інформації.

Отже, інформація про те, що в словацькій мові з’явилося слово «Ukražob», виявилася російським фейком, мета якого полягає в дискредитації України та українських біженців.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.