Фейк. Україна вимагає від Німеччини надати відомості про ВСІХ чоловіків, які беруть участь в мітингах

Владислав Герасименко - 06 Лютого 2024 | 09:26

Російська пропаганда для дискредитації України доволі часто поширює фейкові документи. Так, в одному з найбільш пропагандистських Telegram-каналів повідомили, що «СБУ надіслала запит до посольства України в Німеччині» з проханням надати дані про всіх повнолітніх чоловіків, які беруть участь в мітингах. Чи існував такий документ насправді — дізнавалися наші фактчекери.

Що сталося?

1 лютого пропагандистський Telegram-канал «Шейх Тамир» повідомив інформацію, що СБУ надіслала запит до посольства України в Німеччині з вимогою надати дані про всіх повнолітніх українських чоловіків, які брали участь в мітингах, щоб направити ці дані до ТЦК та СП. За доказ, пропагандисти надають світлину роздрукованого звернення. Текст звернення дипломатичної місії виглядає таким чином:

«У зв’язку з почастішанням акцій на підтримку армії України, що проводяться на території Федеративної Республіки Німеччини, просимо Федеральне відомство у справах міграції та біженців надати відомості про всіх повнолітніх чоловіків, які беруть участь у мітингах. Дані будуть використані для відправки до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації громадян України»

Також цю новину поширили інші пропагандистські Telegram-канали, серед яких найбільше переглядів зібрали публікації «NЕ.САХАР», «VOBLYA», «Дядя Слава», «РАЗВЕДЧИК», «Работайте, братья!» та «Олеся Лосева».

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Почнемо з того, що в «листі СБУ», що додано до допису про СБУ не йдеться. Так, у зверненні посольство України у Федеративній Республіці Німеччині звертається до Міністерства Закордонних Справ Федеративної Республіки Німеччини.

Ми звернулися на пошту посольства України, що вказана у листі та співпадає з контактами дипломатичної установи на офіційному сайті, з проханням прокоментувати поширену пропагандистами інформацію.

Через кілька днів ми отримали відповідь, що зазначена інформація є фейком.


«Щиро дякуємо за Ваше звернення. Звісно ж, така інформація є абсолютно неправдивою та поширюється росіянами з метою просування негативного іміджу України», відповіли в посольстві.

Крім того, у своєму повідомленні вони також надали нам посилання на офіційне спростування, опубліковане головою посольства Олексієм Макеєвим в соцмережі Facebook. В цьому спростуванні дипломат вказав на низку неточностей та помилок, яких припустилися пропагандисти при створенні фейкового документа.

«Ніби ми просимо Німеччину надати нам відомості навіть не про українців, а взагалі про всіх повнолітніх чоловіків, що беруть участь у якихось там мітингах. Далі могла б стояти фраза «Київський режим відправить в неправедний бій всіх», але в останній момент товариш майор все ж дав слабину. Ну а наявність таких відомостей у демократичній державі для російської диктатури видається очевидною», йдеться в пості Олексія Макеєва.

«Ну й про всяк випадок: ніякі такі відомості ми не збираємо та збирати не плануємо. Маємо важливіші завдання», — підсумовуючи, написав голова посольства.

Отже, перед нами черговий фейк російської пропаганди, що має на меті просування негативного іміджу України.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.