Фейк. У Житомирі заживо закопували «ухилянта»

Фейк. У Житомирі співробітники ТЦК заживо закопували «ухилянта»

Василина Гав'як - 28 Квітня 2024 | 16:54

Мережею шириться відео у якому нібито у Житомирі співробітники ТЦК та СП заживо закопували чоловіка, що відмовився від мобілізації. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити достовірність відеоролика, в якому чоловік у військовій формі закопує живу людину. Це відео опублікували низка проросійських Telegram-каналів, зокрема: «Ищи хохлов» (архів), «Operator 13» (архів), які регулярно поширюють російську пропаганду. Так, автори допису зазначають, що це співробітник ТЦК та СП у Житомирі заживо закопують чоловіка, що відмовився від мобілізації.

«Ну що, щур є***чий, не хочеш на*** воєвать б**ть. Ми зараз тебе на*** тут прикопаємо», йдеться у відео.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Зазначимо, що відео зняте так, що ми не бачимо, ані обличчя того, хто говорить, ані обличчя того, кого закопують. Тобто на це відео, могли накласти будь-яку звукову доріжку. Також нема жодних ознак, що дії цього відео відбуваються у Житомирі. Адже відео знято так, аби унеможливити геолокування.

Для перевірки цієї інформації ми перейшли на офіційну сторінку Житомирського обласного ТЦК та СП у Facebook. Так, ми майже одразу натрапили на спростування (архів). У пресслужбі наголосили, що цей відеоролик є інсценованим та знятим з метою залякати чоловіче населення України і дискредитувати співробітників ТЦК та СП.

Також фейковість цього відео підтвердили (архів) і в Центрі протидії дезінформації.

«Насправді поширюване Telegram-каналами відео є черговим фейком російської пропаганди, яка за допомогою таких зрежисованих роликів намагається залякати чоловіче населення України і дискредитувати співробітників ТЦК та СП», пояснили у ЦПД.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.