Фейк. У Миколаєві хочуть мобілізувати пацієнтів центру психічного здоров’я

Фейк. У Миколаєві хочуть мобілізувати пацієнтів обласного центру психічного здоров’я

Василина Гав'як - 09 Червня 2024 | 12:37

Мережею шириться інформація, нібито адміністрація Миколаївського обласного центру психологічного здоров’я закликала родичів пацієнтів врятувати їх від мобілізації. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно адміністрація Миколаївського обласного центру психологічного здоров’я повідомила про проведення у закладі ВЛК (військово-лікарської комісії) та закликала родичів пацієнтів врятувати їх від мобілізації, не давши підписати папери. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Кот Костян – официальный канал»:

«У Миколаєві ТЦК збираються набирати мобіків у психіатричній лікарні. Лікарі просять родичів хворих бути присутніми й не дати душевно хворим підписати папери».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми проаналізували надісланий нам допис та вирішили звернутися за коментарем безпосередньо до адміністрації лікувального закладу КНП «Миколаївський обласний центр психічного здоров’я» Миколаївської обласної ради (КНП «МОЦЗП» МОР).

В інформаційному зверненні ми спитали чи було насправді таке оголошення, а також чи можливе у центрі проведення військово-лікарської комісії.

Нам відповіли, що такого оголошення на території центру немає, як і власне приміщення, що зображене на фото у дописі.

До того ж у КНП «МОЦЗП» МОР зазначили, що заклад в принципі не проводить медичний огляд осіб, який організовується ТЦК та СП, у тому числі ВЛК, адже не має відповідного пакета медичних послуг №60.

Окрім цього, адміністрація закладу підкреслила, що КНП «МОЦЗП» МОР не вирішує питання хто підпадає під мобілізацію.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.