Фейк. Синєгубов пропонує знизити мобілізаційний вік до 17 років

Вікторія Горак - 30 Травня 2024 | 09:07

Мережею поширився документ, в якому нібито голова Харківської військової обласної адміністрації Олег Синєгубов написав запит до Президента України з пропозицією знизити мобілізаційний вік до 17 років. Що не так з цим документом далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

Мережею шириться інформація, що нібито голова Харківської військової обласної адміністрації Олег Синєгубов написав запит до Президента України Володимира Зеленського з пропозицією знизити мобілізаційний вік до 17 років. Таким чином це надасть змогу додатково мобілізувати «лише тільки у Харківській області понад 35 тисяч чоловіків».

Як доказ, до новини додають фото самого документу, в якому зазначається наступне:

«Розглянути можливість, що до внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» введений в дію Постановою ВР № 2233-ХІІ від 25.03.92 (зі змінами), та поширити можливість призову до лав ЗСУ учнів навчальних закладів усіх форм навчання чоловічої статі, які досягли 17-річного віку.»

Цю новину поширили анонімні Telegram-канали «Медведь» (архів) (261) та «Первый Харьковский» (архів) (272), що згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

«Населені пункти все одно не втримати, тому Синєгубов просить боєздатні підрозділи звідти перекинути на Харків, а замість них на забій відправити як «героїв Крут» підлітків», додають автори.

Ба більше, цю новину поширили й проросійські ЗМІ «ZOV Харьков» (архів) та «Политикус» (архів).

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми проаналізували сам документ, що поширюється фейкоробами, і знайшли наступні невідповідності:

  • відсутність дати та номеру документа;
  • невірне написання найвищої посадової особи у Збройних Силах України, вірно – «Верховний Головнокомандувач»;
  • помилка у назві країни, не «Украйна», а «Україна»;
  • також присутні й інші орфографічні помилки у нібито документі, наприклад: «Закону», а не «Закон», «щодо», а не «що до», «Тим більше», а не «Тим більш».

Ми також безпосередньо зв’язались з прессекретаркою голови обласної адміністрації Олега Синєгубова Оленою Шаповал із запитанням чи дійсно документ, що поширюється в мережі, є оригінальним. Олена Шаповал спростувала цю інформацію.

«Це абсолютно фейковий документ, подібного листа ніколи не було у Харківській військовій адміністрації.»

Окрім того, на офіційному сайті Харківської обласної військової адміністрації також повідомили про фейковість даного документу.

Нагадаємо, що 18 травня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Згідно з статтею 14 пункту 3 щороку протягом січня — березня беруться лише на облік громадяни України чоловічої статі, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років. 

Також зауважимо, що згідно зі статтею 23 пункту 5 до досягнення 25-річного віку військовозобов’язані, які пройшли базову загальновійськову підготовку чи базову військову службу, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Тож перед нами черговий фейк російської пропаганди в спробах дискредитувати чинну владу Харкова та підірвати мобілізаційну кампанію в Україні.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.