Постер до фейку про директорку харківської школи №38

Фейк. СБУ затримало директорку харківської школи, яка скаржилася на те, що військовослужбовці ЗСУ вживають наркотики в освітньому закладі

Ігор Сум - 10 Квітня 2024 | 15:52

Нещодавно в мережі з’явилася інформація про те, що СБУ в Харкові затримало директорку однієї зі шкіл. Підставою стало те, що вона скаржилася на вживання військовослужбовцями ЗСУ наркотиків у освітньому закладі. Чи дійсно це так  — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Telegram-канал «Укропский фреш» поширив інформацію про те, що Харківське відділення СБУ нібито затримало директорку школи №38 міста Харків за те, що вона поскаржилася на вживання військовослужбовцями ЗСУ наркотиків у освітньому закладі. 

Фейковий допис про директорку школи №38

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Почнемо з того, що керівником харківського ліцею №38 є 54-річна жінка. На сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти, а також, на сторінці ліцею зазначено, що директором є Поклонський Олександр Олександрович.

Скриншот із Єдиної державної електронної бази з питань освіти
Скриншот із сайту школи №38 м.Харків

Інформацію про те, що станом на 08.04.2024 року директором харківського ліцею №38 є чоловіком, нам телефоном підтвердили в Управлінні освіти адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради.

Також, за допомогою сервісу Google зі зворотного пошуку зображень, ми виявили, що жінка зображена на фото є не директоркою школи, а працівницею одного із дитячих садків Харкова. 

Скриншот із сервісу Google зі зворотного пошуку зображень

Відповідне фото опубліковане на сайті Офісу Генерального прокурора. Жінка підозрюється в передаванні росіянам інформації про місця дислокації ЗСУ та техніки в Харкові.

Скриншот із сайту Офісу Генерального прокурора
Фото із сайту Офісу Генерального прокурора

Отже, насправді пропагандисти вигадали історію про вживання наркотиків військовослужбовцями ЗСУ у будівлі харківської школи №38. Намагаючись обгрунтувати свою брехню, фейкороби використали світлину працівниці дитсадка, яка тримала підозру у державній зраді.

І хоча це виглядає безглуздо, насправді саме таким чином російська пропаганда намагається дискредитувати військовослужбовців ЗСУ та українську армію в цілому.

Так, ми вже неодноразово спростовували різну дезінформацію про вживання наркотиків військовослужбовцями Сил оборону України.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.