Фейк. Реклама в Youtube закликає французів приєднуватися до Інтернаціонального легіону України

Анна Орманжи - 17 Березня 2024 | 13:33

Російська пропаганда систематично поширює дезінформацію з метою дискредитації України, направленої зокрема на аудиторію країн Європи. Цього разу мережею шириться новина, що у Франції на Youtube почали транслювати рекламу з закликом до французів вступати в Інтернаціональний легіон України. Що не так з цією рекламою – далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

З 12 березня проросійські Telegram-канали, зокрема «Шейх Тамир» (архів), «Олеся Лосева» (архів), «RUSSOSPHÈRE – En défense de la Russie» (архів), «Zanoza» (архів), поширили новину про те, що у Франції в Youtube запустили рекламу з написом «Українські жінки хочуть твоєї допомоги. Приєднуйтесь до хоробрих!», що закликає французів приєднатися до Інтернаціонального легіону України.

«Такою рекламою французів заманюють записувати до українського іноземного легіону», – йдеться у дописах.

До поширення новини долучилися російські ЗМІ, зокрема «ZOV Херсон» (архів), «Pravda FR» (архів) та групи в російській соцмережі «ВКонтакте» і форумах (архів), а також пропагандиські акаунти в соцмережах Facebook (архів) та Х (архів).

«У Франції в Youtube запустили рекламу із закликом до французів вступати до лав «іноземного легіону» та їхати «захищати Україну Зеленського»: для цього у перервах між відео поширюється ролик, де незрозумілі дівчата обливаються жовто-блакитною фарбою та обв’язуються нитками таких самих кольорів», – стверджується у новині.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Інтернаціональний легіон України (International legion for the defense of Ukraine)

Інтернаціональний легіон був сформований президентським указом відразу після початку повномасштабного російського вторгнення. До лав легіону можуть долучитися військові добровольці — громадяни інших країн.

Офіційні ресурси легіону представлені сайтом та сторінками в соцмережах X, Instagram, Facebookканалом у месенджері Telegram та платформі Youtube.

Перевіривши офіційні ресурси Інтернаціонального легіону України, ми з’ясували що відповідне агітаційне відео чи подібне до нього легіон не публікував.

Аналіз відео

Поширене пропагандистами відео містить такі елементи:

  • непрозорий рекламний блок білого кольору у нижній лівій частині кадру з логотипом Інтернаціонального легіону України та текстом, який містить назву та Url-адресу офіційного сайту легіону, а також функціонал для переходу з написом «Commencer»;
  • приблизно по центру кадру напис французькою мовою «Les femmes ukrainiennes veulent votre aide Rejoignez les courageux!», який в переводі на українську означає «Українські жінки хочуть твоєї допомоги Приєднуйтесь до хоробрих!»;
  • у нижній частині кадру зліва напис французькою мовою «Publicité» для помітки «Реклама»;
  • у нижній частині кадру справа напис «Sauter» для функціоналу «Пропустити».

Протягом відео зафільмовані невідомі жінки у нитках та фарбі жовтого та блакитного кольорів. Наприкінці відео відображається імітація здійснення переходу за посиланням, розташованим у рекламному блоці на офіційну сторінку Інтернаціонального легіону України.

За назвою та частиною логотипа, які міститься у самій нижній частині поширеного відео, ми визначили що така реклама нібито транслювалась під час відеосюжету «Catherine Ringer n’a pas pris de gants pour éconduire Emmanuel Macron après son baisemain», який був розміщений на платформі Youtube 8 березня 2024 року французьким інформагентством «HuffPost».

Проаналізувавши рекламу, яка відображається у французькому інтерфейсі Youtube під час відео, ми з’ясували, що поширене пропагандистами відео – є підробкою.

Про фейковість відео свідчить:

  • невідповідні написи для помітки «Реклама» та кнопки «Пропустити». В інтерфейсі Youtube для Франції помітка «Реклама» відображається як «Sponsorisé», а текст для функціоналу «Пропустити» відображається як «Ignorer»;
  • розмір кадру так званої «реклами», який не відповідає розміру кадру, притаманного для розміщення на Youtube;
  • відсутність напівпрозорого фону у блока з рекламою, який в оригіналі стає непрозорим тільки при наведенні на нього мишки;
  • відсутність затримки притаманної для відкриття нової сторінки при імітації у відео переходу на сайт Інтернаціонального легіону України.

Офіційна реакція

У відповідь на наш запит в Інтернаціональному легіоні України повідомили, що жодний відділ легіону, пов’язаний зі зв’язками з громадськістю не створював такої рекламної кампанії чи подібної до неї.

«Жоден відділ, який може бути відповідальним або залученим до будь-якої діяльності, пов’язаної з  Інтернаціональним легіоном, ніколи не створював жодної такої відеокампанії чи подібної до неї. Матеріали, які ми публікуємо, завжди пов’язані з відображенням реальних історій легіонерів, їхніх шляхів, звершень та мотивації. Зазначений матеріал був би шкідливим для української справи, оскільки містить неповагу до українських жінок, тому ми припускаємо, що це зроблено як провокація».

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.