Фейк. Прапор з написом «F**K JOE BIDEN» на демонстрації стрибків з парашутом під час G-7

Анна Орманжи - 19 Червня 2024 | 10:34

Як і будь-які значні події, саміт G7 привернув увагу та активізацію російської пропаганди. Так, пропагандисти поширили відео, на якому нібито зафільмовано, що на саміті під час демонстрації стрибків з парашутом, один з парашутистів демонстрував прапор, який містить напис «F**K JOE BIDEN». Аналіз відео – далі у нашому матеріалі.

Що сталося?

14 червня російські пропагандистські Telegram-канали, зокрема «Медведь», «Шейх Тамир» та інші поширили відео з логотипом С-SPAN, на якому нібито зафільмовано, як на саміті під час демонстрації стрибків з парашутом в присутності лідерів саміту, один з парашутистів продемонстрував прапор, який містить напис «F**K JOE BIDEN».

Також дане відео поширили користувачі на платформах Youtube та Rumble.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

13 червня розпочався 50-й саміт країн «Групи семи» (G7) в італійському місті Борго Егнація на півдні Апулії. Одним із заходів, на яких були присутні лідери саміту в той день, була демонстрація стрибків з парашутом, яка проводилась у гольф-клубі Borgo Egnazia San Domenico. Цю подію висвітлювали міжнародні медіа, зокрема AFP, TND, Bloomberg, С-SPAN та інші. 

Проаналізувавши оригінальний відеосюжет С-SPAN про дану подію, ми з’ясували, що насправді на оригінальному відео зафільмовано 5 прапорів: ЄС, США, Італії, Японії та Великобританії.

Пропагандисти змінили черговість деяких кадрів та підробили кадри з відео С-SPAN, на яких відбулася демонстрація прапору Італії, замінивши зображення оригінального прапора на фейкове з написом «F**K JOE BIDEN».

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.