Постер до фейку про неіснуючу обкладинку журналу El Jueves

Фейк. Обкладинка El Jueves: Зеленський вибудовує оборону Харкова з картону

Ігор Сум - 26 Травня 2024 | 14:39

Критика щодо будівництва фортифікацій на Харківщині викликала не тільки суспільний резонанс, але й активізацію російської пропаганди. Так, в мережі поширили обкладинку журналу El Jueves, де нібито зображений Президент України, котрий розставляє паперові фігури військових навколо Харкова. Що не так з цією обкладинкою – пояснюють наші фактчекери.

Що сталося?

Анонімні Телеграм-канали «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z» (архів), «BelVestnik» (архів), «Шкварка News» опублікували нібито нову обкладинку іспанського сатиричного видання El Jueves, на якій зображено як Володимир Зеленський та Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розставляють картонні фігури військових навколо Харкова.

Скриншоти дописів про фейковий випуск журналу El Jueves

Сама обкладинка містить нібито таку назву: «Останній захист Зеленського», а пропагандисти дописують:

«Зеленський скасував візити до Іспанії, мабуть, побачив обкладинку іспанського журналу El Jueves».

Фейкова обкладинка журналу El Jueves

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми перевірили соціальні мережі Facebook, Instagram, X та офіційний сайт іспанського сатиричного видання El Jueves і не виявили жодного випуску з такою обкладинкою.

Наступним кроком ми зʼясували, що на зображенні, яке поширюють фейкороби, можна помітити номер та штрихкод з номером випуску журналу № 2.400.

Номер червневого журналу El Jueves

Проте, варто зазначити, що журнал El Jueves щомісяця випускає свої примірники. 

Останній випуск був опублікований 2 травня 2024 року на офіційних ресурсах з номером № 2.399 і має зовсім іншу обкладинку присвячену історії коміксів.

Тож наступний примірник з номером № 2.400 слід чекати вже у червні.

Травневий випуск щомісячного журналу El Jueves

Крім того, журнал El Jueves для своєї спільноти надає доступ до щотижневого цифрового попереднього перегляду журналу місяця. 

Так, 7, 14 та 21 травня 2024 року на офіційних ресурсах видання опублікувало щотижневий анонс випусків з номерами № 2.400 – 01, № 2.400 – 02, № 2.400 – 03. Проте, знову ж таки, їх обкладинки мають зовсім інший вигляд.

Щотижневі анонси журналу El Jueves

Тож, фейкороби створили власну версію обкладинки іспанського сатиричного журналу El Jueves, яка не має нічого спільного з оригінальними випусками видання. 

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.