Фейк. Новий банер у Нью-Йорку: Американців запрошують на виставку «Россія» в Москву 

Вікторія Горак - 26 Лютого 2024 | 20:19

Мережею шириться відео, де на одній із вулиць Нью-Йорка зображений банер із запрошенням відвідати виставку-форум «Россія» у Москві. Чи правда це розбиралися наші фактчекери.

Що сталося?

9-11 лютого проросійськими ресурсами, а саме: видання «ZOV Херсон» (архів), новинна Instagram-сторінка «newbur_ru», Telegram-канали «Медведь» (архів) та «9 Лет… Дорога Домой» (архів), ширилось відео, в якому нібито на великому екрані у Нью-Йорку запрошують всіх охочих приєднатися до виставки-форуму «Россія», що проходить у Москві з 4 листопада 2023 по 8 липня 2024 року.

«У 2023 році виробництво сталі в Росії повернулося до рекордного рівня в 75,8 мільйона тонн. Америка, приїжджайте на виставку «Россія» в Москві і дізнайтеся, чи працюють санкції насправді. Міжнародна виставка і форум «Россія» з 4 листопада 2023 року по 8 липня 2024 року – Москва, ВДНГ», йдеться на білборді.

Окрім цього Telegram-канали «Олег Царёв» (архів), «Kremlin_Russian» (архів) та «Срочно, Сейчас» (архів) поширили відеозаписи з американських телеканалів, де також нібито зʼявляється на екрані реклама виставки-форуму «Россія»:

«Після виходу інтерв’ю Такера Карлсона і його візиту на ВДНГ, банери із запрошенням громадянам США відвідати виставку Росія, з’явилися в ряді телевізійних програм», дописують в пропагандистських пабліках.

За доказ надаються скриншоти з програм, де нібито і відбулися заклики відвідати виставку-форум «Россія».

Звернемо увагу, що пропагандисти поширили відеозаписи Instagram-сторіз користувачів @degennza, @palau_isa, @jury.baranel. 

Аналіз

Почнемо з того, що дійсно з 4 листопада 2023 року по 8 липня 2024 року у столиці РФ Москві відбувається міжнародна виставка-форум «Россія», в якій беруть участь регіони РФ, органи виконавчої влади, компанії та громадські організації. Як зазначають на сайті, вона присвячена «демонстрації головних досягнень країни».

Реклама виставки на великому екрані

На відеоролику, що поширюють пропагандисти, знизу також помітно рекламу фільму «Арґайл» («Argylle»). Прем’єра фільму відбулася першого лютого 2024 року.

Також зліва можна помітити вивіску закладу «Majestic Delicatessen», який знаходиться на 200 W 50th St у Нью-Йорку.

Так, за допомогою зворотного пошуку нам вдалось знайти відеоролик у YouTube Shorts каналу Jay’s Just Cruising Cycling та  Instagram-допис користувача henrycavillnews з інформацією про появу на білборді нового фільму «Арґайл». А також фотографію у відгуках GoogleMaps закладу Majestic Delicatessen, які були опубліковані 31 січня 2024 року. 

Порівнявши, ці зображення з відео, яке поширюють пропагандисти, можна помітити, що ракурс та період фільмування схожі. 

У дописах у різних соцмережах можна побачити, що на великому екрані замість реклами виставки «Россія», насправді зображена реклама фільму «Арґайл». 

Заклики відвідати виставку на телеканалах

Скориставшись зворотним пошуком Google, нам вдалось знайти оригінальні відео з американських телеканалів, що поширюють проросійські Telegram-канали з нібито запрошенням відвідати виставку-форум «Россія».

«Америко, приходь на російську виставку в Москву і дізнайся, чи дійсно діють санкції», – нібито йдеться у рекламних стрічках.

Новини телеканалу Fox 5

Так, відеоролик з двома ведучими телеканалу Fox 5, чоловіком у костюмі, що сидить зліва, та жінкою у жовтій сукні – справа, був опублікований на офіційному YouTube-каналі «Fox 5 New York» 2 лютого 2024 року.

Проте, насправді в оригінальному відеоролику немає рекламного допису про московську виставку-форум.

Репортаж телеканалу Fox 5

Така ж ситуація склалась із відеороликом з кореспондентом Fox 5. В оригіналі, що був опублікований на офіційному YouTube-каналі «Fox 5 New York» 1 лютого 2024 року, немає жодних згадок про виставку. 

Прогноз погоди на телеканалі WPLG Local 10

Окрім цього, ми також знайшли оригінальне відео з журналісткою, що розповідала про погоду. Його опублікував телеканал  «WPLG Local 10» на своєму офіційному YouTube-каналі 1 лютого 2024 року. 

Як і у попередніх випадках – на кадрах немає допису з інформацією про запрошення на виставку-форум у Москві.

Зауважимо, що на момент публікації статті, користувачі соціальної мережі Instagram, на чиї сторіз посилались проросійські Telegram-канали, так і не відповіли на запит для надсилання повідомлення.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.