Фейк. НЛО в Італії

Анна Орманжи - 25 Січня 2024 | 08:04

Користувачі в соцмережі Х (колишній Twitter) поширили відео з дописом, де на відео нібито зафіксоване НЛО в Італії. Чи дійсно це так — читайте у матеріалі.

Що сталося?

До нас у бот «Перевірка» надійшли запити на перевірку інформації, чи дійсно на відео, що поширили користувачі DramaAlert (архів) та connorpugs (архів) в соцмережі Х (колишній Twitter), зафіксоване НЛО в Італії.

Повідомлення користувачів у Х

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Провівши аналіз відео, а також скориставшись пошуковими вебсервісами та зворотним пошуком за зображенням, ми з’ясували, що на відео насправді зафіксовані події, які відбулись в Литві під час світлового шоу дронів над замком Гедиміна у місті Вільнюс. Шоу було анонсоване до святкування 16 лютого 2022 року — День відновлення Литовської держави. Проте, через сильний вітер, порушилась траєкторія польоту дронів, внаслідок чого виставу довелося припинити.

Фото шоу дронів 1

Представник організаторів шоу Вітаутас Рейс пояснив литовському інформагентству «15min», кореспонденти якого були присутні на шоу, що виставу довелося припинити, оскільки з’явились сумніви, чи вдасться взагалі провести цей 10-хвилинний захід.

«Вітер був досить незначним. Ми зробили тест за 15 хвилин до самого шоу, тест пройшов успішно і було прийнято рішення починати шоу. Але пориви вітру раптово посилилися відразу після того, як дрони почали політ о 18:30. Візуально було видно, що людей зібралося досить багато, вони дивилися на фігури з різних сторін, тому для них вони виглядали по-різному. І ми побачили, що після виконання кількох фігур дрони почали досить сильно боротися з вітром, і фігури, простіше кажучи, розлетілися. Ми прийняли рішення негайно повернути їх до місця призначення. Тому шоу було припинено».

На відео зафіксовано повернення дронів до місця призначення, під час якого у спостерігачів склалось враження, що дрони падають прямо у річку Неріс. 

Фото шоу дронів 2

На запитання журналіста, чи дійсно дрони впали в річку, організатор пояснив, що люди могли по-різному бачити шоу, тому що спостерігали за ним з різних місць.

«Одні стояли біля «Кемпінскі» з одного боку, інші біля річки з іншого боку, мабуть, оскільки шоу показували вперше, ніхто його досі не бачив, тому може комусь так здалося».

Тобто, поширене користувачами відео немає жодного відношення до Італії. Насправді відео було створене 16 лютого 2022 року у Латвії під час світового шоу дронів.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.