Фейк. На порталі державних послуг «Дія» продають квитки на «Вечірній квартал»

Алєся Ященко - 12 Січня 2024 | 12:00

До бота «Перевірка» надійшли запити з проханням дослідити чи справді у «Дії» продають квитки на «Вечірній квартал». Детальніше про це – читайте у нашому аналізі.

Що сталося?

В мережі поширився скриншот push-повідомлення від мобільного застосунку «Дія», де видно, що розпочався продаж квитків на виступ «Вечірнього кварталу».

Цю новину поширили пропагандистські Telegram-канали «Насправдi» (архів), «Шейх Тамир» (архів), «Харьковская Русь» (архів), «Медведь» (архів) та проросійські новинні сайти, зокрема «ZOV Киев» (архів) та «ZOV Белая Церковь» (архів).

В дописах до скриншотів стверджують, що користувачі отримують сповіщення від «Дії» з пропозицією придбати квитки на «Вечірній квартал» зі знижкою. 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми переглянули всі сервіси, що пропонує «Дія». Так, у мобільному додатку послуга купівлі квитків на розважальні заходи не передбачена. У пункті «Розваги» користувачам пропонують переглянути Дія.TV, послухати Дія.Радіо, або зіграти у міні-гру під назвою «Армія дронів» та задонатити на безпілотники.

Жодної інформації щодо продажу квитків на розважальні заходи у «Дії» нам не вдалось знайти ані на веб-сторінці сервісу, ані на офіційних сторінках у соцмережах.

Фактчекери проєкту «StopFake» звернулися до Міністерства цифрової трансформації України з проханням прокоментувати цей випадок. У Мінцифри зазначили, що інформація про продаж квитків на концерт «Вечірнього кварталу» у «Дії» є фейком.

Тож, насправді у «Дії» не продають квитки на «Вечірній квартал».

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.