Фейк. «Кохайтеся чорнобриві, та не з москалями»: у Мінсоцполітики закликали народжувати українців задля перемоги над РФ

Назар Гламазда - 15 Грудня 2023 | 13:46

Мережею поширили інформацію, що міністерство соціальної політики закликає українців народжувати дітей, бо це є шляхом до визволення від російської окупації. Чи дійсно це так — розбиралися наші фактчекери.

Що сталося? 

Telegram-канал «Харьковчаночка» повідомив (архів), що міністерство соціальної політики України запустили соціальну  рекламу в Facebook:

«Кожний українець — це ще одна можливість позбавитись російської окупації. Поповнюйте генофонд кращої держави».

Допис супроводжується світлиною маленької дитини з віночком в кольорах українського прапора, а також на фото присутня цитата Шевченка «Кохайтеся чорнобриві, та не з москалями». 

«Кривавий клоун вирішив долю, навіть, ненароджених українців» – підсумовують автори допису. 

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Оскільки на скриншоті ми бачимо допис з Facebook з публікацією з сайту Мінсоцполітики України то, ми почали з пошуку такої статті.

Наступним кроком, ми перевірили офіційну сторінку міністерства соціальної політики в Facebook, й не знайшли там подібного допису.

Також ми помітили: скрин з поста «Харьковчаночка» оформлений як рекламний пост.

За допомогою фейсбук-аналітики ми побачили, що сторінка міністерства соціальної політики взагалі не запускала жодної рекламні кампанії.

Фото для створення допису, фейкороби взяли з російськомовного сайту Kartinkof.club.

Отже, перед нами штучно зроблений допис, що немає реального відношення до Мінсоцполітики України, а створений задля чергової дискредитації України. 

Висновок: фейк

Над матеріалом працювали: Назар Гламазда, Юліана Топольник

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.