Постер до інформації про продаж майна ухилянта на аукціоні

Маніпуляція. Майно ухилянтів почали продавати на аукціоні

Ігор Сум - 28 Травня 2024 | 08:59

17 травня 20124 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення. Після цього в мережі з’явилася інформація про те, що на аукціоні почали продавати майно осіб, котрі ухиляються від мобілізації. Чи дійсно це правда – читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канал «Олеся Лосева» поширив (архів) інформацію про те, що майно українських «ухилянтів» від мобілізації нібито почали виставляти на продаж на аукціоні.

Скриншот допису про продаж майна ухилянтіа від мообілізації

На підтвердження своїх слів, автори допису публікують скриншот нібито Facebook-допису Української Універсальної Біржі, яка проводить аукціон з продажу квартири Бабенко Дмитра Андрійовича.

Фото майна та фейковий Fb-пост про продаж майна ухилянта

«Майно українських ухилянтів почали виставляти на торги. У тому числі квартири. Очевидно, що господар тікав – на кухонному столі залишилися фрукти, у ванній – зубні щітки» – йдеться у коментарі до скриншоту.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Допис на Facebook-сторінці Української Універсальної Біржі

Спершу ми встановили, що допис із таким змістом на Facebook-сторінці Української Універсальної Біржі відсутній. Водночас точно в цей самий момент, 7 травня 2024 року о 14:45 опублікований інший допис, про приватизацію Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства.

Справжній Fb-допис Української Універсальної Біржі

Також, в телефонній розмові працівниця Української Універсальної Біржі повідомила, що продажу майна «ухилянтів» на їхньому ресурсі не здійснюється.

Фото майна

Наступним кроком, за допомогою сервісу Google зі зворотного пошуку зображень, ми виявили, що фото вказані у повідомленні про продаж майна «ухилянта» були розміщені на порталі Prozorro.Продажі. 

Прозорро.Продажі — система онлайн аукціонів з продажу та здачі в оренду майна. Це акціонерне товариство, що знаходиться у державній власності, належить та управляється Міністерством економіки.

Оголошення про аукціон з продажу майна боржниці

Вони були опубліковані разом із інформацією про продаж майна банкрута Бабенко Ірини Володимирівни. Жодної згадки про Бабенко Дмитра Андрійовича в оголошенні немає.

Крім того, дане майно було виставлено на аукціон у зв’язку зі справою про банкрутство (неплатоспроможність) № 925/787/21 щодо фізичної особи Бабенко Ірини Володимирівни, і жодним чином не пов’язане з ухиленням від мобілізації. Про це свідчить наявність в реєстрі судових рішень ухвали суду по даній справі за 31 серпня 2021 року. Датою відкриття провадження у справі зазначено 14.06.2020 року. Тобто до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року та оголошення Президентом воєнного і мобілізації.

Посилання на справу про банкрутство фізичної особи
Ухвала суду по справі про банкрутство фізичної особи

Отже, маніпулятори створили фейковий Facebook-допис від імені Української Універсальної Біржі та вигадали інформацію про продаж майна «ухилянта». Для цього вони скористалися реальними зображеннями квартири, розміщеної на аукціоні у справі про банкрутство (неплатоспроможність) особи з аналогічним прізвищем.

Висновок: маніпуляція

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.