Постер до фейку про розіграш подарунків Київським ТЦК

Фейк. Київський ТЦК та СП розігрує призи за оновлення даних

Ігор Сум - 30 Квітня 2024 | 07:52

Російська пропаганда знову і знову «засіває» мережу дезінформацією про мобілізаційну кампанію в Україні. Так, нещодавно з’явилася інформація про те, що Київський міський центр комплектування та соціальної підтримки (Київський ТЦК та СП) розігрує призи за оновлення військовозобов’язаними своїх облікових даних. Чи дійсно це правда — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канал «Медведь» поширив (архів) інформацію про те, що Київський ТЦК та СП нібито намагається заманити до себе військовозобов’язаних наданням промокодів та розіграш подарунків.

Фейк допис про розіграш подарунків Київським ТЦК

На підтвердження своїх слів автори допису публікують фото оголошення, яке нібито розвішує Київський міський ТЦК та СП. В ньому йдеться про те, що всім хто оновить свої дані в ТЦК буде надано промокод «на всі випадки життя», зокрема:

  • 25% знижки на засоби жіночої гігієни в мережі магазинів EVA;
  • місячна передплата на міжнародний медіасервіс MEGOGO для перегляду телебачення, кіно, спортивних трансляцій, прослуховування аудіо;
  • рол «Філадельфія Де Люкс» із креветкою Ебі в подарунок.

Також, головним призом для учасників розіграшу виступає електросамокат.

Зображення фейкової акції від Київського ТЦК

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми звернулися із запитом до Київського міського ТЦК та СП, з проханням підтвердити чи спростувати правдивість даної інформації.

У відповідь, нам повідомили, що це фейк, і що дана листівка не має жодного відношення до них.

Спростування фейку про розіграш подарунків від Київського ТЦК

Отже, пропагандисти створили фотофейк, та вигадали інформацію про те, що Київський міський ТЦК та СП дарує промокоди та проводить розіграш подарунків.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.