Фейк. Губернатор Техасу порадив Байдену повчитися у Путіна 

Алєся Ященко - 11 Лютого 2024 | 11:57

Мережею шириться ролик зі звернення губернатора штату Техас, який нібито закликав Джо Байдена повчитися у президента РФ працювати в інтересах своєї країни. Чи дійсно це так – у нашому аналізі.

Що сталося? 

Telegram-канал «Первый Харьковский» (архів) поширив новину про те, що губернатор штату Техас Грег Еббот, під час свого звернення з приводу загострення ситуації на кордоні з Мексикою, закликав Байдена повчитись у Путіна працювати в інтересах країни.

«Через наш кордон кожен день проходить більше людей, ніж приїжає в Нью-Йорк кожен тиждень чи місяць. Це нестерпно, що вони нічого не можуть з цим зробити. Існує лише одна причина чому це відбувається. Джо Байден відкинув всі міри боротьби з нелегальною міграцією, які прийняв Дональд Трамп та які призвели до найнижчого рівня перетину кордону за 40 років. Якби президент займався його справжніми внутрішніми проблемами, а не загравав з Путіним, у якого йому варто повчитись працювати в інтересах своєї країни, тоді все було б інакше. Йому потрібно слідкувати імміграційним законам країни. Якби адміністрація Байдена дотримувалася імміграційних законів, прийнятих Конгресом, мерами Нью-Йорка, лідерами Нью-Джерсі та Чикаго тощо, у них не було б цих проблем», – нібито зазначає Грег Еббот.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

На відео з губернатором Грегом Ебботом помітно логотип американського телеканалу Fox News та зазначено, що виступ відбувався у прямому ефірі.

Справжній ролик з виступом губернатора був опублікований на YouTube-каналі «Fox News» 4 січня 2024 року.

«Через наш кордон кожен день проходить більше людей, ніж приїжджає в Нью-Йорк кожен тиждень чи місяць. Це нестерпно, що вони нічого не можуть з цим зробити. Існує лише одна причина чому це відбувається. Джо Байден відкинув всі міри боротьби з нелегальною міграцією, які прийняв Дональд Трамп та які призвели до найнижчого рівня перетину кордону за 40 років. Це політика «Залишайтеся в Мексиці», політика «Розділ 42», на кінець «Зловити та відпустити» та будівництво прикордонної стіни. Якби адміністрація Байдена дотримувалася імміграційних законів, прийнятих Конгресом, мерами Нью-Йорка, лідерами Нью-Джерсі та Чикаго тощо, у них не було б цих проблем», – говорить губернатор Техасу Грег Еббот.

У оригінальному відео Еббот розповідає про міри боротьби, які були прийняті Дональдом Трампом для контролю потоку мігрантів.

Також, ми зазначили, що у підробному відео восьма хвилина триває довше ніж 60 секунд.

Аби це дослідити, ми розпочали відлік з 35 секунди оригінального відео, коли 7:07 PT замінює 7:08 PT. Включення губернатора тривав близько чотирьох хвилин. Зліва під логотипом Fox News є годинник, що відображає час в різних часових поясах США. За основу ми взяли саме «PT»

Фрагмент, який використали фейкороби розпочинається з 1:12 оригінального відео. Тобто на 37-ій секунді восьмої хвилини.

Оригінальне відео Fox news
Відео з пропагандистських пабліків

Сюжет з мігрантами, які переходять річку з’являється на 35-ій секунді фейкового ролика. Тобто на 72-ій секунді восьмої хвилини. Проте, час на логотипі Fox News так само показує 7:08 PT.

Загалом, за нашими спостереженнями, час у підробному ролику змінився на 7:09 PT на 83 секунді.

Тобто, підкреслимо, восьма хвилина у підробленому ролику триває 83 секунди.

До того ж відеосюжет із перетином мігрантами річки, не демонструвався під час того прямого ефіру на Fox News.

Цей фейк також спростували фактчекери видання Newsweek. Вони зазначають, що ймовірно фейкороби припустились помилки при створенні штучних реплік Грега Еббота. Так у своїй промові він пропустив артикль «the» перед словом «президент» у реченні «If only president had been dealing with internal problems (Якби президент займався внутрішніми проблемами – ред.)».

Тож інформація про те, що губернатор Техасу закликав Байдена вчитися у Путіна є фейком. У оригінальному відеоролику такі слова відсутні, а саме відео містить ряд ознак підробки.

Висновок: фейк

Над матеріалом працювали: Алєся Ященко, Юліана Топольник

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.