Фейк. Голова СБУ натякнув, що Україна причетна до теракту в «Крокус Сіті Хол»

Анна Орманжи - 31 Березня 2024 | 17:04

В рамках роботи російської пропаганди про «український слід» в теракті, який відбувся в Підмосков’ї у центрі «Крокус Сіті Хол» продукуються безглузді заяви та приводять неіснуючі докази. Цього разу пропагандисти поширили новину про те, що голова СБУ нібито натякнув, що Україна причетна до теракту у «Крокус Сіті Хол». Що не так з цією новиною — читайте у матеріалі.

Що сталося?

26 березня російське пропагандистське медіа «Комсомольская правда» опублікувало статтю з епічним заголовком «Крокус замовили ми: Україна не змогла стримати пихатість і зізналася у вчиненні терактів», де йдеться про те, що голова СБУ нібито натякнув, що за терактом в «Крокус Сіті Хол» стоїть Україна. Автором даного матеріалу є російський «воєнкор» та пропагандист Олександр Коц, який поширив дану новину також на своїх сторінках у соцмережах та Telegram.

«Голова СБУ дав зрозуміти, що за терактом в “Крокусі” стоїть Україна. Поки весь «цивілізований світ» старанно «відмазує» Україну від причетності до теракту в Статтю поширили й інші російські ЗМІ, зокрема «ЦентрАзия», «Шторм 365».Крокус Сіті Хол», СБУ хвалиться своїми досягненнями. Робить це по-хуторянськи, не зізнаючись прямо», заявляє Коц. 

Статтю Коца поширили й інші російські ЗМІ, зокрема «ЦентрАзия», «Шторм 365».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Як доказ того, що голова СБУ дав знати про причетність України до теракту в «Крокус Сіті Хол», російський пропагандист Коц наводить слова Малюка «питання задане за адресою, але жодним чином ми не будемо підтверджувати цього», які нібито прозвучали у відповідь на питання щодо причетності СБУ до «Гучних вбивств» в Росії.

Проаналізувавши статтю, ми з’ясували, що мова йде про інтерв’ю голови СБУ Василя Малюка за 25 березня в ефірі «Факти ICTV», під час він якого  розповів про наслідки ударів по російських НПЗ, удар по Кримському мосту, ліквідації колаборантів під час війни та багато іншого.

Насправді в інтерв’ю питання ведучої Олені Фроляк було чітко сформульоване та стосувалось ліквідації конкретних осіб — колаборантів та держзрадників України.

«Чи справді СБУ причетна до ліквідації таких персонажів, як Ківа, Царьов, Татарський. Можете якісь деталі розказати, якщо це так», — спитала ведуча.

У відповідь голова СБУ зазначив, що не може офіційно підтвердити причетність СБУ, однак може розповісти окремі деталі.

«Питання Ви задаєте за адресою, проте жодним чином офіційно ми не будемо визнавати цього. Але разом з тим, я Вам розповім окремі деталі», — сказав Малюк.

Так, стосовно Іллі Киви, голова СБУ зазначив, що крім проведення російських ІПСО (інформаційно психологічних операцій), держзрадник збирав і передавав інформацію своїм кураторам, а потім виїхав за межі України до РФ та продовжив працювати на російські спецслужби, він розробляв диверсійні акти, керував низкою агентурних проникнень в Україні. Про ліквідацію Киви біля місця його проживання в Підмосков’ї, Малюк повідомив, що в нього вистрілили двічі з нарізної короткоствольної зброї – перший постріл був в груди, потім контрольний в голову.

Владлен Татарський загинув в Санкт-Петербурзі у кафе через вибух статуетки з 400 грамами термобаричної вибухівки. Стосовно нього Малюк зазначив, що він отримав заслужене покарання, оскільки не просто був тривалий час членом незаконних збройних формувань та «рупором ДНР», він також організовував зґвалтування українських військовополонених.

Тож голова СБУ повідомив деякі деталі щодо Захара Прилєпіна, Ігоря Корнета та Сергія Горенка. Однак жодним чином Василь Малюк не натякав та не визнавав причетність України до теракту в російському центрі «Крокус Сіті Хол». Тож перед нами вигадка російської пропаганди.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.