Фейк. В Одесі День єднання України відзначили під радянські пісні

Василина Гав'як - 29 Лютого 2024 | 08:34

Мережею шириться інформація, нібито в Одесі відзначали День єднання України з радянськими піснями. Чи дійсно це так — читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно в Одесі на День єднання під час урочистостей лунали радянські пісні. Допис з такою інформацією опублікував Telegram-канал «Укропский фреш»:

 «День Єднання України під радянські пісні: комбриг 41 омбр засвітився на проросійському заході».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Що передувало

З 2022 року 16 лютого в Україні відзначають День єднання згідно з Указом президента України. Цьогоріч в Одесі цей День відзначили 17 лютого та влаштували концерт у фоє стадіону «Чорноморець».

Про це йдеться на сторінці Департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції ОМР.

Ми зателефонували до Департаменту щодо музики на концерті, там нам порекомендували звернутися до організатора заходу КП «Парки Одеси».

Радянські пісні на заході

У КП “Парки Одеси”, які організовували захід до Дня єднання, нам заперечили інформацію про виконання радянських пісень під час концерту. Також наголосили, що окрім музичного супроводу проведення заходу також завжди відбувається виключно українською мовою.

У якості доказу, нам запропонували переглянути відео з заходу, яке знаходиться (архів) у відкритому доступі на їхній сторінці у Facebook.

Ми переглянули звітне відео концерту та не почули російських чи радянських пісень. Під час концерту лунали виключно українські пісні. 

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.