Олексій Данілов

Фейк. Данілов назвав ТЦК рукою Бога

Анна Орманжи - 09 Січня 2024 | 09:00

Мережею шириться відеозапис з соцмережі TikTok, де секретар РНБО Олексій Данілов називає ТЦК рукою Бога. Запити щодо цього відео ми неодноразово отримали у бот «Перевірка», тож розбір цього відео — читайте у матеріалі.

Що сталося?

До нас у бот «Перевірка» надійшло декілька запитів від користувачів з вимогою перевірити достовірність повідомлення (архів), опублікованого в проросійському Telegram-каналі «АНТИЗОМБІ24». Повідомлення містить короткий відеозапис з соцмережі TikTok, де секретар РНБО Олексій Данілов називає ТЦК рукою Бога.

Поширив даний відеозапис (архів) акаунт з нікнеймом «Zелупенський», який систематично поширює антиукраїнську дезінформацію на своїй сторінці.

На відеозапису, що триває 6 секунд, секретар РНБО Олексій Данілов каже:

«Це рука Бога робить. Те, що на сьогоднішній день там відбувається. Ви ж не сперечаєтеся з Богом»

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Проаналізувавши ефіри за участі Олексія Данілова у відкритих джерелах, ми з’ясували, що опублікований в TikTok відеозапис, є уривком з ефіру «Radio NV» за 28 березня 2023 року з секретарем РНБО Олексієм Даніловим.

В рамках ефіру обговорювалося питання щодо 29 березня. Адже саме у цю дату розривався договір Києво-Печерської Лаври з УПЦ МП про оренду. Відповідно представники УПЦ МП Української Православної Церкви МП мали звільнити Лавру до 29 березня 2023 року включно.

У відповідь на питання журналіста стосовно того, що особисто очікує секретар РНБО від цієї дати, Данілов сказав, що все буде відбуватися згідно з чинним законодавством України.

«Буде звичайний день, нічого такого стратегічного, глобального відбуватися не буде. Є закони нашої країни, які будуть поважати всі. Без виключення. Немає значення, чи ви любите Бога, чи ви ходите туди, чи не ходите. Це не має ніякого значення. Всі закони в нашій країні будуть виконуватися».

В контексті вирваного з контексту уривка, Олексій Данілов має на увазі представників УПЦ МП, коментуючи ситуацію з необхідністю звільнити Києво-Печерську Лавру.

«Я хочу нагадати: якщо ви кажете, що все, що відбувається в світі, це рука Бога, ну то й вважайте, що це рука Бога робить – те, що на сьогоднішній день там відбувається. Ви ж не суперечите з Богом? От Бог так вирішив, що 29 числа маєте покинути цю обитель, перейти в інше місце»

Тож, вирваний з контексту інтерв’ю уривок ефіру «Radio NV», використаний для публікації у TikTok, жодним чином не стосується ТЦК та мобілізації в принципі. Мова йде про представників УПЦ МП та вимогу звільнити Києво-Печерську Лавру 29 березня 2023 року у зв’язку з розірванням договору про безоплатне користування будівлями Лаври та іншим державним майном. 

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.