Фейк. В Україну повернуть чоловіків, які за кордоном подали документи на оформлення нового українського паспорта

Алєся Ященко - 09 Січня 2024 | 11:00

В мережі шириться новина про те, що чоловіків призивного віку, які прагнуть отримати паспорт у закордонних представництвах Державного підприємства «Документ» — повернуть в Україну. Чи дійсно це так — розбиралися фактчекери Ґвара Медіа.

Що сталося?

В мережі шириться новина про те, що чоловіків призивного віку, які прагнуть отримати паспорт у закордонних представництвах Державного підприємства «Документ» повернуть в Україну. Для цього замість паспорта, вони отримають тимчасову посвідку з якою мають повернутися до України.

Інформацію про це поширив зокрема Антон Гура у своєму Telegram-каналі (архів). Він стверджує, що відповідний документ з розпорядженням від ДП «Документ» до Міністерства оборони шириться польськими чатами.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Наданий документ датується 2 січня 2024 року. А підписав документ нібито Гендиректор ДП «Документ» Швачко Володимир Анатолійович.

Швачко В.А є відстороненим від посади Гендиректора з 26 грудня 2023 року по 19 січня 2024 року на період проведення службового розслідування. Про це свідчать дані порталу YouControl.

В цей час обов’язки Гендиректора виконує Прокопченко Сергій. Тож 2 січня Швачко Володимир Анатолійович не міг підписувати відповідний документ.

Цей фейк також спростували у Центрі протидії дезінформації при РНБО. Аналітики центру зазначають, що у документі присутні помилки, зокрема орфографічні.

Подібні фейки мають на меті поширенню панічних настроїв та дискредитації чинної влади.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.